Poniedziałek, 2018-12-10

Imieniny: Danieli, Bohdana

W poszukiwaniu warszawskich legend

W październiku i listopadzie dzieci z Grupy 0 brały udział w projekcie varsavianistycznym realizowanym przez Fundację „Szafa Kultury”  pt.” W poszukiwaniu warszawskich legend”.  Przedszkolaki brały udział w przedstawieniach teatralnych oraz warsztatach tematycznych dotyczących warszawskich legend.

Na zakończenie projektu dzieci samodzielnie stworzyły legendę o ciekawym miejscu z naszej okolicy. Po długim spacerze dzieci wybrały ZEGAR SŁONECZNY w Parku Wiecha. Stworzyły też ilustrację do legendy.

Ogromną radością i zaskoczeniem była niespodzianka, że to właśnie naszą legendę wybrał organizator projektu i aktorzy z Fundacji wystawili ją na scenie podczas inauguracyjnego spotkania. Brawo Przedszkolaki!!!