Poniedziałek, 2018-12-10

Imieniny: Danieli, Bohdana

Apel z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Dnia 16 listopada w sali gimnastycznej odbył się apel przeznaczony dla klas IV-VIII (5, 6 i 7 godz. lekcyjna). Klasy VI b i VI d  wraz z występującymi gościnnie uczniami z innych klas przedstawiły widowisko upamiętniające 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Apel rozpoczął się odśpiewaniem hymnu szkolnego. Po nim dwie uczennice, które były prowadzącymi przeprowadzały nas przez różne wydarzenia i osoby związane z dążeniem do odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaczęliśmy od czasów współczesnych, by wrócić do trudnego okresu rozbiorów, przejść przez okresy I i II wojny światowej, a zakończyć z powrotem na czasach obecnych. Apel podsumowywały słowa uczniów, które można uznać wskazówkę, czym jest współczesny patriotyzm. Ozdobą uroczystości były odśpiewane przez klasy pieśni (przygotowanie chóru p. Anna Tokarska a zespołu gitarowego p. Agnieszka Wieczorek) oraz piękna recytacja wierszy patriotycznych. Na zakończenie apelu wyświetlono filmik z wypowiedziami uczniów i podziękowaniami za niepodległą Polskę. Apel przygotowały wychowawczynie klas VI b i VId  – p. Karolina Śliwińska - Izotow i p. Beata Kopacz.