Poniedziałek, 2018-12-10

Imieniny: Danieli, Bohdana

AthleticsCamp im. Kamili Skolimowskiej

15 listopada 2018 r. na hali sportowej przy ul. Bartniczej 2 zorganizowano dzielnicowy Camp im. Kamili Skolimowskiej upamiętniający naszą najmłodszą mistrzynię olimpijską specjalizującą się w konkurencji rzutu młotem. W imprezie nie mogło zabraknąć również naszych uczniów. Camp miał bardziej formę popularyzacji lekkiej atletyki niż skupianie się na rywalizacji dlatego taka formuła imprezy przypadła uczestnikom go gustu. Athletics Camp to cykl imprez sportowych skierowanych do dzieci w wieku 9-12 lat. Głównymi calami ich organizacji są: popularyzowanie wśród najmłodszych sztandarowych konkurencji lekkoatletycznych, edukacja sportowa, a także prozdrowotna dzieci i nauczycieli oraz zachęcenie dzieci do podejmowania aktywności fizycznej.

Motywem przewodnim i zarazem hasłem imprez jest – „Każdy może zostać mistrzem”. Hasło zostało wybrane nieprzypadkowo. Athletics campy mają stwarzać możliwości bezpośredniego zetknięcia z lekkoatletyką wszystkim bez wyjątku, dlatego też z roku na rok impreza organizowana jest zarówno w dużych miastach jak i małych miejscowościach.

Formuła imprezy została podzielona na dwa bloki: blok teoretyczny, w którego skład weszły warsztaty z dietetykiem oraz blok praktyczny, podczas którego dzieci mogły spróbować swoich sił w pięciu konkurencjach lekkoatletycznych: rzucie młotem, rzucie dyskiem, biegach przez płotki, pchnięciu kulą.

Wszyscy uczestnicy Campu na zakończenie otrzymali pamiątkowe medale i certyfikaty. Dodatkowo dla uczniów wielką atrakcją były wspólne ćwiczenia z wicemistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem oraz wielokrotnym mistrzem Polski w tej konkurencji Piotrem Małachowskim, który po zawodach chętnie rozdawał autografy i pozował z dziećmi do zdjęć.

Sylwester Kuśmierz