Wtorek, 2018-11-20

Imieniny: Anatola, Edyty

Pierwsze czytanie seniorów

Edukacja żywieniowa to jeden z głównych elementów edukacji zdrowotnej kierowanej do małych i dużych odbiorców. Wiele chorób cywilizacyjnych uwarunkowanych jest utrwalonymi w dzieciństwie błędami żywieniowymi. Nabyte wówczas przyzwyczajenia i nawyki decydują o późniejszym stylu życia. Jednym z obszarów edukacji zdrowotnej dzieci w wieku szkolnym jest zdrowe odżywianie. Temu tematowi zostało poświęcone spotkanie dzieci  ze świetlicy z emerytami z Klubu Osiedlowego ,,Pinokio”. . Były to pierwsze zajęcia czytelnicze w naszej świetlicy w tym roku szkolnym. Panie seniorki najpierw czytały, potem rozmawiały z dziećmi. Takie terminy jak: prawidłowe odżywianie, zbilansowana dieta, piramida żywieniowa okazały się nie obce dzieciom, które wykazały się dużą znajomością w tym zakresie.