Wtorek, 2018-11-20

Imieniny: Anatola, Edyty

Plebiscyt owocowo - warzywny

W ramach programu ,,Wiemy, co jemy”, w październiku  w świetlicy odbył się plebiscyt na najsmaczniejszy owoc i warzywo. Każdy głosujący miał do dyspozycji dwie karty w dwóch kolorach. Karta z owocami zawierała 20 zaproponowanych przez dzieci pozycji (jabłko, gruszka, cytryna, truskawka, śliwka, wiśnia, czereśnia, kiwi, winogrono, pomarańcza, banan, granat, porzeczka, pamelo, nektarynka, brzoskwinia, ananas, jeżyna, malina, borówka amerykańska), karta z warzywami 17 pozycji (marchewka, pietruszka, ogórek, sałata, pomidor, rzodkiewka, kalarepa, papryka, brokuły, kalafior, brukselka, ziemniaki, burak, kabaczek, cukinia, cebula, groszek). Głosowanie polegało na zaznaczeniu znakami  x  jednego owocu i jednego warzywa.

Głosujący mogli skorzystać z kabin wyborczych. Karty należało wrzucić do specjalnie przygotowanego pojemnika owocowo – warzywnego. Głosowanie trwało 2 dni. Po zakończeniu głosowania komisja wyborcza w składzie: L. Toczyska, A. Kopeć, M. Ostasz, D. Bielov, M. Michaluk, A. Metra, J. Ostasz, O. Jakubiak policzyła oddane głosy. Głosów oddanych ważnych było 78, nieważnych 2. Wyniki głosowania zostały przedstawione przez dzieci podczas prezentacji w świetlicy. Oto one:

Kategoria warzywa:

I miejsce: OGÓREK

Kategoria owoce:

I miejsce: TRUSKAWKA

Oprócz głosowania wykonaliśmy w świetlicy dekoracje owocowo – warzywne, wykorzystując technikę origami oraz malowanie farbami. Uczestniczyliśmy także w zabawie dydaktycznej, podczas której szukaliśmy w sali ukrytych kolorowych symboli - kół, które posłużyły nam do podziału na kilka grup. Następnie w grupach układaliśmy hasła z rozsypanki wyrazowej. Hasła były poświęcone tematyce zdrowego odżywiania.