Wtorek, 2018-11-20

Imieniny: Anatola, Edyty

Poznaj króla

W słoneczny piątkowy dzień udaliśmy się ze świetlicy szkolnej na wycieczkę do Łazienek Królewskich. Zachwyciły nas wszystkich piękne, kolorowe,  jesienne widoki. Podczas spaceru alejkami parku wiewiórki śmiało podchodziły do nas i łakomie zabierały orzeszki, które przynieśli uczniowie klasy 2b, 3a i 4d. Celem wycieczki była lekcja ,,Poznaj króla”. Lekcja odbyła się w Pałacu na Wyspie. Podczas niej poznaliśmy postać króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Obejrzeliśmy wnętrza pałacu, rzeźby nawiązujące do czasów starożytnych. Rysowaliśmy portret króla i przymierzaliśmy perukę i koronę królewską. Każdy przez chwilę mógł poczuć się władcą. Wycieczka podobała się dzieciom.

,,Moje wrażenia z wycieczki były bardzo wesołe. Najbardziej podobał mi się zamek na Wyspie”. Łucja R.

,, Podczas wycieczki karmiliśmy wiewiórki. Zwiedzaliśmy pokoje króla, przymierzaliśmy perukę i koronę”. Nikodem S.

,,Wycieczka była super i podobało mi się wszystko. Wrażenia były super! Chciałbym pojechać

na jeszcze jedną taką wycieczkę. Były bardzo fajne widoki i było bardzo fajnie!”. Dawid Ch.