Poniedziałek, 2018-12-10

Imieniny: Danieli, Bohdana

Wielkie Święto Programowania

Wielkie Święto Programowania to impreza organizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji, Centrum Projektów Polska Cyfrowa i NASK. Zapraszamy wszystkich chętnych w sobotę 6.10.2018 w godz. 10-16 do budynku Oxford Tower przy ul. Chałubińskiego 8. Wstęp bezpłatny.

Dzieci będą mogły przejść 15 stref warsztatowych, gdzie aktywnie spędzą czas bawiąc się i ucząc jednocześnie. Za udział w tych aktywnościach otrzymają pamiątkowy dyplom i upominki. Zwiedzenie wszystkich stoisk może potrwać do 1,5 godz.

Ponadto, na  gości czekać będą gotowe do działania roboty: przesympatyczne niebieskie kulki Dash i Dot, chętny do zaprogramowania Photon, Lofi z zestawem logicznych wyzwań, a także małe Ozoboty, które pobudzą nas do manualnych działań.

Miłośnicy „planszówek” rozwiną umiejętności programistyczne w niecodzienny sposób, a na wszystkich czekać będzie niezliczona liczba zagadek, łamigłówek oraz aplikacje mobilne do nauki kodowania.

Dodatkowo rozgrzejemy się muzycznie przy Makey Makey i poznając robotyczne tańce.

Nie zabraknie również sportowych emocji! O godz. 10:00 roboty sterowane przez dzieci wezmą udział w wielkim wyścigu o tytuł „Robota - Mistrza Polski w biegu z przeszkodami”.

Przez cały czas trwania imprezy będą działały też stoiska eksperckie dla rodziców. Opiekunowie będą mogli zasięgnąć tam porad, m.in. jak wspierać swoje dziecko w cyfrowym świecie. Porozmawiamy o bezpieczeństwie w Internecie – naszym i dzieci. A ci, którzy nie mają jeszcze Profilu Zaufanego, będą mogli go założyć i potwierdzić. Dlatego należy pamiętać o zabraniu dowodu osobistego.