Poniedziałek, 2018-12-10

Imieniny: Danieli, Bohdana

Spotkanie z panią Marią Andrejczyk

W dniu 26 września gościliśmy w naszej szkolnej bibliotece znakomitą sportsmenkę – mistrzynię i rekordzistkę Polski w rzucie oszczepem Marię Andrejczyk. Spotkanie wpisało się obchodzony w dniach 23-30 września Europejski Tydzień Sportu oraz przypadający w dniu 29 września Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania.

Czwarta olimpijka z Rio de Janeiro odpowiadała na pytania uczniów i zachęcała do czytania książek. Sama czyta w każdej wolnej chwili. Szczególnie bliska jest jej twórczość autora „W pustyni i w puszczy” i zapewne to  przyczyniło się do wygrania, wspólnie z Przemysławem Babiarzem, Wielkiego Testu o Henryku Sienkiewiczu.

Selfie ze sportsmenką oraz zdjęcia z autografem zakończyły krótkie spotkanie. Maria Andrejczyk obiecała, że jeszcze przyjedzie do naszej szkoły. Chętnie poćwiczy z uczniami na godzinie w-f i oczywiście odwiedzi naszą szkolną bibliotekę.