Sobota, 2018-10-20

Imieniny: Ireny, Kleopatry

Mistrzostwa Dzielnicy Targówek w biegach przełajowych indywidualnych i sztafetowych 21, 27 wrzesień 2018

Corocznie biegi przełajowe inaugurują rywalizację w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Tegoroczne zawody przyniosły naszej szkole dwa medale: jeden indywidualny srebrny, który zdobył Aleksander Małek z klasy 6d w kategorii rocznika 2007 oraz brązowy medal w sztafecie 10 x 1000 merów chłopców klas piątych i szóstych. W zawodach indywidualnych startowało po pięć zawodników z każdego rocznika walcząc o jak najwyższe lokaty zarówno dla siebie jak i punkty dla szkoły. Poza medalową pozycją Aleksandra jeszcze troje uczniów zakończyło rywalizację w pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach, co pozwoliło im awansować na zawody wyższej rangi tzn. mistrzostwa Warszawy.

W biegach sztafetowych nasi chłopcy od samego początku nadawali ton rywalizacji. Na pierwszych zmianach nadawali tempo nieosiągalne dla większości innych drużyn. Ostatecznie zajęli trzecie miejsce zdobywając upragnione medale. Należy pochwalić całą drużynę, w której nie było słabych ogniw. Każdy członek sztafety pobiegł na miarę swoich możliwości i oczekiwań trenera, co pozwoliło osiągnąć zaplanowany cel.

W zawodach uczestniczyły również dziewczęta, które ostatecznie zajęły ósme miejsce. Przed nami kolejne dyscypliny i konkurencje sportowe w ramach rywalizacji WOM. Liczymy, iż to dopiero początek sukcesów, które w tym roku szkolnym zapoczątkowali nasi uczniowie.

Sylwester Kuśmierz