Poniedziałek, 2018-12-10

Imieniny: Danieli, Bohdana

Kropka 2018

17 września wychowankowie naszej świetlicy po raz kolejny wzięli udział w święcie kreatywności i zabawy, czyli  Międzynarodowym Dniu Kropki, którego inspiracją jest książeczka Petera Reynoldsa "The Dot". Książeczka opowiada o kropce, która zmieniła świat głównej bohaterki, małej Vashti.  Vashti dzięki kropce uwierzyła w siebie. Jej historia wzrusza i i dzieci i dorosłych. Kropka z książeczki o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji - Międzynarodowego Dnia Kropki, czyli  International Dot Day. Nawiązując do historii małej Vashti, rozmawialiśmy w świetlicy o roli motywacji i wierze we własne możliwości, wcześniej obejrzeliśmy film ,,The dot”. Rozwiązywaliśmy zadania, których motywem przewodnim był kropka. Wykonaliśmy także prace plastyczne inspirowane kropką, które ozdobiły sale świetlicy. Kropki królowały na ubraniach w tym dniu. Ci, którzy nie znaleźli ich w swoich szafach ozdobili swoje koszulki w samodzielnie wykonane kropeczki i kółeczka.Dzień Kropki sprawił wszystkim wiele radości. Uświadomił, że każdy z nas ma jakiś talent. Udział  w tym globalnym wydarzeniu był okazją do rozbudzania kreatywności wśród dzieci.