Kalendarium

Poniedziałek, 2020-07-13

Imieniny: Danieli, Irwina

Córka Jędrzeja Cierniaka - Zofia Cierniakówna

Ze smutkiem zawiadamiam, że 4 września  zmarła najmłodsza córka naszego patrona Jędrzeja Cierniaka - Zofia Cierniakówna. Pogrzeb odbędzie się 6 września 2018r. o godz. 11.40 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Ostatnie pożegnanie odbędzie się w kaplicy cmentarnej.  

Pani Zofia wielokrotnie odwiedzała naszą  szkolę  z okazji jubileuszy. Ostanie spotkanie z Panią Zofią miało miejsce 2 lata temu podczas podsumowania międzyszkolnego projektu „Dlaczego Jędrzej Cierniak uczy młode pokolenia patriotyzmu ?”. Projekt był organizowany w 130 rocznicę urodzin patrona. Projekt realizowany był przez naszą szkołę i Publiczne Gimnazjum im. Jędrzeja Cierniaka w Zaborowie, woj. małopolskie.  W podsumowaniu projektu brało udział prawie 50 uczniów z naszej szkoły, którzy  w listopadzie 2016r. wraz z nauczycielami odwiedzili Zaborów, miejsce urodzin i młodości Jędrzeja Cierniaka.  

W dowód wdzięczności została zamówiona symboliczna wiązanka. W taki sposób możemy pożegnać córkę naszego patrona Jędrzeja Cierniaka.

Pamiętam, gdy spotykałam się z nią. Starsza pani, która bardzo ciepło wspominała ojca, jego pasje i umiłowanie kultury ludowej, charyzmatycznego nauczyciela, patriotę.  

Magdalena Raboszuk – dyr szkoły