Sobota, 2018-11-17

Imieniny: Grzegorza, Salomei

Warsztaty fizyczne ,,Doświadczenia z mechaniki"

15 czerwca 2018r. uczniowie klas 7  uczestniczyli w warsztatach fizycznych ,,Doświadczenia z mechaniki”, które prowadził prof. dr hab. Grzegorz Grabecki. Podczas warsztatów zostały przedstawione i omówione doświadczenia ilustrujące podstawowe prawa Kinematyki, Dynamiki punktu materialnego oraz bryły sztywnej. W ten sposób uczniowie  mogli zaobserwować w działaniu podstawowe prawa mechaniki: zasady ruchu jednostajnego i jednostajnie przyśpieszonego, niezależność ruchów w kierunkach prostopadłych, trzy zasady dynamiki Newtona, zasadę zachowania energii, prawo tarcia, zasadę zachowania pędu, zderzenia sprężyste i niesprężyste, zasadę zachowania momentu pędu i wiele innych. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w eksperymentach, przeprowadzanych pod kontrolą prowadzącego.