Sobota, 2018-10-20

Imieniny: Ireny, Kleopatry

Międzypokoleniowa integracja

Książka rozwija naszą wyobraźnię, ,,włącza umysł”, opowiada o ciekawych historiach, uczy, pociesza, rozbawia, rozśmiesza, wzbogaca naszą wiedzę, ,,mówi, co dobre, a co złe”.

Tak stwierdziły dzieci, podsumowując comiesięczne spotkania z Seniorami z Klubu Osiedlowego ,,Pinokio" przy ul. Goławickiej.

Regularne czytanie dzieciom wyzwalało dodatkowe ciekawe aktywności: powstawały prace plastyczne na bazie przeczytanego tekstu, przedstawienie kukiełkowe. Głośne czytanie propaguje ideę wspólnego czytania, rozwija zainteresowanie książką i jest doskonałym sposobem na zapoznanie z literaturą dziecięcą, baśniami, bajkami, legendami,  wierszami. Spotkania Seniorów z dziećmi to ponadto wspaniała okazja do integracji międzypokoleniowej, tak ważnej w dzisiejszych czasach. Doświadczenie pokazuje, że zarówno dzieci jak i Seniorzy bardzo lubią takie spotkania i z radością w nich uczestniczą.

Bardzo dziękujemy wszystkim Seniorom za czytanie dla naszych dzieci, za poprowadzenie warsztatów bożonarodzeniowych i wielkanocnych oraz za przypomnienie pięknych ludowych piosenek  przez Chór ,,Sonorki” podczas szkolnego festynu.

Szczególne podziękowania należą się Pani Edycie Redestowicz –  instruktorowi  ds. społeczno-kulturalnych w Klubie ,,Pinokio” za koordynowanie tych spotkań.