Piątek, 2018-06-22

Imieniny: Pauliny, Sabiny

Jednodniowa wycieczka klas IV do Ciechanowca

W dniu 23.05.18r. wszystkie klasy czwarte wraz z wychowawcami, nauczycielami i rodzicami wybrały się na wycieczkę do Ciechanowca w województwie podlaskim. Głównym celem wyprawy było zwiedzenie Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka. Traktory i inne maszyny rolnicze, chałupy i młyny to tylko kilka obiektów, które zobaczyliśmy. Widzieliśmy nawet jak pracuje młyn. Na miejscu uczestniczyliśmy również w warsztatach edukacyjnych „Słomiana Barbie”, na których wykonaliśmy lalki ze słomy. Zwiedzaliśmy też budynek szkoły z przełomu XIX i XX wieku we wsi Winna-Chroły. Dowiedzieliśmy się tam jak wyglądały sale lekcyjne przed i po wojnie, jak mieszkał dyrektor oraz jakimi zabawkami dawniej bawiły się dzieci.

Niezapomnianym przeżyciem było spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Tymiankach. Przywitano nas tam polonezem, czyli uroczystym tańcem tradycyjnym. Zabawom i rozgrywkom sportowym nie było końca. Wreszcie mieliśmy szansę się wyszaleć! Zwieńczeniem całego wyjazdu było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.

Wszystkim, zarówno dzieciom i dorosłym, wycieczka bardzo się podobała. Dziękujemy pani Marcie Sikorskiej za pomysł i organizację. Ciekawe, gdzie pojedziemy za rok?...

Wycieczka oczami uczniów:

„Najbardziej podobało mi się, kiedy byliśmy w dziewiętnastowiecznej szkole i miałem karę za dotykanie zabytkowej książki – musiałem klęczeć pod ścianą na worku z grochem.” Staś

„Zapamiętałam dziewczynkę, którą poznałam w Tymiankach.” Kamila

„Najbardziej podobało mi się zwiedzanie Skansenu w Ciechanowcu. Najbardziej zapamiętałam przebitą oponę.” Zosia

„Obiad był pyszny!” Czarek

„Zapamiętałam wpisy o uczniach w dawnych dokumentach w starej szkole” Lena

„Fajnie, że mogliśmy sami chodzić po szkole w Tymiankach. Tam było super!” Nadia

Plany uczniów na przyszły rok:

„W piątej klasie chciałabym pojechać na pięciodniową wycieczkę do schroniska dla kotów, a potem do lasu.” Inga

„W 5 klasie pojechałbym do Helu, na trzy dni. Opalałbym się i pływałbym w morzu.” Adrian

„W 5 klasie chciałabym pojechać do Japonii.” Zosia