Poniedziałek, 2018-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

Konkurs Plastyczny „Teatr na Targówku”

W dniu 11 maj 2018 r.  w teatrze Rampa odbyła się uroczysta gala z udziałem laureatów Konkursu Plastycznego „Teatr na Targówku”. Wśród zaproszonych gości była pani Maria Lech -wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 114 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie oraz pan Daniel Wójtowicz dyrektor marketingu Teatru Rampa,  rodzice i nauczyciele. Myślą przewodnią Konkursu  było zaprezentowanie fragmentu lub sceny  z  przedstawienia teatralnego, które uczestnik chciałby obejrzeć w naszym teatrze. W konkursie brali udział uczniowie klas I-III oraz IV-VII.

W czasie gali, pani Maria Lech, w intersujący sposób wprowadziła zgromadzonych w świat teatru. Zwróciła uwagę na rolę, jaką pełni w naszym życiu. Swoje cenne spostrzeżenia  wniósł również  pan Daniel Wójtowicz. Dzięki jego inicjatywie  młodzi artyści mogli  obejrzeć  przedstawienie aktualnie wystawiane w teatrze pt.: „Dzień Dziecka”. Wszyscy z niecierpliwością czekali na moment ogłoszenia wyników konkursu.

W  młodszej kategorii wiekowej I miejsce zajęła: Natalia Kroll z klasy III B. uczennica, za pomocą collage, przedstawiła scenę z przedstawienia pt. „Jacek i Placek”, w której to główni bohaterowie zamierzali ukraść księżyc. Drugie miejsce za pracę dotyczącą spektaklu pt.: „Babcia mówi pa, pa” zajęła Martyna Kamińska również z klasy III B. Oba dzieła zostały wykonane pod kierunkiem pani Agnieszki Domeniuk. III miejsce w kategorii klas młodszych zajęli:  Zofia Gajkowska i Oliwier Pajda z klasy I A. Razem stworzyli dzieło pt.:” Alvin i wiewiórki”. Praca powstała pod czujnym okiem pani Iriny Loika.

W kategorii klas starszych, na wyróżnienie, zasłużył rysunek Gracjana Duka, który z pomocą swojej dzielnej mamy przedstawiał scenę z książki Ewy Chotomskiej pt.: „Przygody Felka Parerasa”.

II miejsce, w starszej kategorii wiekowej zajął Rafał Cieślik z klasy VB za ciekawe zaprezentowanie fragmentu z przedstawienia „Babcia mówi pa, pa”. Praca wykonana dzięki motywacji wychowawczyni, pani Magdaleny Rulińskiej.

Pracę ciekawą, przyciągającą wzrok, wykonaną techniką collage stworzył Tymon Dąbrowski z klasy VII A. Autor zaprezentował scenę do przedstawienia, które dopiero będzie wystawiane w Teatrze Rampa pt.: „ Urban Life”. (Miejskie życie). W swym dziele porusza problem ekologii i kurczenia się terenów dzikich na naszej planecie. Wszystko przez rozwój przemysłu i nieprzemyślane decyzji ludzi. Znaczący wpływ na podjęcie tego tematu wywarła jego wychowawczyni, pani Urszula Knyż.

Sponsorami nagród dla uczestników konkursu byli:

„Abc księgarnia” , której siedziba znajduje się przy ulicy Remiszewskiej 1 na Targówku,

„Z miłości do słodkości” właściciele kawiarenki przy ulicy Borzymowskiej 33 na Targówku,

Oraz firma Dom Development S.A. , która buduje mieszkania na Targówku.

Podziękowania dla nauczycieli, którzy was motywowali do wykonania tych fantastycznych dzieł.

Wszystkim uczestnikom konkursu, gościom, rodzicom, nauczycielom i zacnym