Środa, 2022-05-25

Imieniny: Borysa, Magdy

Konkurs GreenScreen Film Fest w Australii

W roku szkolnym 2021/2022 podczas zajęć „Pochłaniacz wiedzy” realizujemy projekt eTwinning: „8 Doors & 8 Keys”, który skupia swoje zadania na rozwijaniu 8 kompetencji. Jedną z kompetencji są kompetencje cyfrowe, tak więc postanowiliśmy spróbować swoich sił, tworząc film pt.: „Hare and Tortoise” do tematu: „Tak szybko jak potrafisz, tak wolno jak odważysz się”.

Stworzony przez nas film, bierze udział w konkursie GreenScreen Film Fest (GSFF)- konkurs w Australii.

GSFF jest festiwalem filmowym organizowanym w formie online, dla osób z całego świata, w każdym wieku i bez lub z doświadczeniem.

Jednakże należało spełnić kilka warunków:

• Film nie dłuższy niż 7 min (3-5 polecany czas).
  • Temat filmu: „Tak szybko jak potrafisz, tak wolno jak odważysz się”. „As fast as you can, as slow as you dare”.
  • Użycie efektu GreenScreen przynajmniej 1 min.

Stworzenie filmu zajęło nam bardzo dużo czasu, ale była to cudowna współpraca pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielem.

Jak wygląda nasz film?

Film umieściliśmy w książeczce BookCreator.

Jest w tej kolekcji!

Zapraszamy do obejrzenia!

Plakaty wykonaliśmy w Canvie. Postacie wykonali uczniowie. Scenariusz to nasza wspólna praca. Teraz czekamy z niecierpliwością na wyniki, które będą dostępne 26 marca 2022.

Dla nas to już ogromny sukces, ponieważ nasz film zakwalifikował się do konkursu i jesteśmy jedyną szkołą z Polski, która bierze udział w tym konkursie.

Brawo dla Alicji S., Gracjana K. i Magdaleny F. z klasy 3b!!!

Dziękuję rodzicom za pomoc.

Dorota Walczuk