Środa, 2022-05-25

Imieniny: Borysa, Magdy

OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY NA TEMAT KRAJÓW HISZPAŃSKOJĘZYCZNYCH

Zapraszamy do udziału w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy na Temat Krajów Hiszpańskojęzycznych „Celebramos el Día de la Lengua Española”.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych w Polsce i składa się z trzech etapów.

Etap I: polega na rozwiązaniu ogólnego testu wiedzy o krajach hiszpańskojęzycznych. Test zostanie przesłany do szkolnego Opiekuna Konkursu na adres mailowy podany w zgłoszeniu i powinien zostać przeprowadzony do 07.03.2022.

Zgłoszenia można przesyłać na adres mkonewka@sp114.edu.pl lub karolina.kujawska@sp28wawa.edu.pl.

Etap II: przechodzi do niego dwoje uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w teście w danej szkole. Polega na przygotowaniu prezentacji multimedialnej o dowolnym kraju, którego językiem urzędowym jest język hiszpański. Szczegółowe informacje na temat kryteriów oceny prac jak i wymogów formalnych znajdą Państwo w Regulaminie.

Etap III: polega na rozwiązaniu kahootowego quizu obejmującego wiedzę zawartą w 20 prezentacjach, które zostały najwyżej ocenione przez komisję.

Regulamin konkursu zawierający wszelkie niezbędne informacje wraz z harmonogramem znajdą Państwo pod adresem:

Dla laureatów, czyli zdobywców pierwszych trzech miejsc oraz osób wyróżnionych, przewidziane są nagrody rzeczowe. Każdy z laureatów I etapu otrzyma również dyplom za udział w konkursie.

Konkurs został objęty patronatem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz Urzędu Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy.

Organizatorzy starają się również o patronat Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Królestwa Hiszpanii oraz Instytutu Cervantesa w Warszawie.

Zapraszamy serdecznie do udziału!

Michał Konewka – Szkoła Podstawowa nr 114 w Warszawie

Karolina Kujawska – Szkoła Podstawowa nr 28 w Warszawie