Kalendarium

Wtorek, 2022-07-05

Imieniny: Antoniego, Bartłomieja

Rekordowy szalik HANDMADE dla WOŚP

Zapraszamy do włączenia się do akcji.

Tworzymy najdłuższy w Polsce, a może i na świecie szalik. Swój kawałek rękodzieła może dołączyć dosłownie każdy, kto tylko umie robić na drutach, szydełkować czy pleść rękoma.
Po co to robimy? Chcemy zebrać rękodzielników z całej Polski wokół naszej pasji, dzięki której wesprzemy WOŚP.
Każdy, kto chce do nas dołączyć lub nas wesprzeć znajdzie informacje w wydarzeniu na Facebooku REKORDOWY SZALIK HANDMADE dla WOŚP (https://fb.me/e/1ZzRVD8iN).

Szalik wykonujemy z dowolnego rodzaju włóczki, a rozmiar narzędzia i technika to także kwestia własnego uznania. Zasada jest jedna: szalik ma mieć 20 cm szerokości.

Do akcji można przyłączyć się samodzielnie i dostarczyć lub przesłać swój kawałek szalika do punktów zszywania (należy wówczas pamiętac o dołączeniu zgody RODO, która jest do pobrania) lub dostarczyć do 14.01.2022 do naszej szkoły do sali 31 (kawałki dostarczone do szkoły połączymy w jeden i podpiszemy go nazwą naszej szkoły).

Szydełkujemy, robimy na drutach i pleciemy rękoma - każdy robi to, co umie najlepiej, nieważne w jakim zakątku Polski czy świata. Na naszej liście znalazły się setki rękodzielników z dużych miast, miasteczek i wsi. Organizowane są punkty zszywania szalików, tak aby na czas 30. Finału WOŚP do Sztabu WOŚP w Mińsku Mazowieckim przybyły gotowe do połączenia wielometrowe odcinki. Oprócz punktów zszywania, gdzie można dostarczyć osobiście lub przysłać swój odcinek rękodzieła, organizowane są spotkania, na których wspólnie tworzymy szaliki swoją ulubioną technika. Są to zarówno spotkania cykliczne, jak i te pojedyncze.
Włączyć się do akcji można również przekazując nam niepotrzebne włóczki. Rozdajemy je osobom, które swój zapas już wykorzystały, a ręce wciąż palą się im do pracy. I tak powstają kolejne metry szalika.
Inicjatywa powstała z pomysłu rękodzielnika i członka Sztabu WOŚP w Mińsku Mazowieckim - Anny Endzelm. W akcji biorą udział tysiące uczestników a ich nazwiska znajdą się na dołączonej do szalika wyjątkowej metce. Gotowy szalik zostanie zlicytowany w aukcji Allegro na rzecz celu 30. Finału WOŚP dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Aukcja przygotowana przez Sztab WOŚP w Mińsku Mazowieckim wystartuje już niebawem i będzie trwać do 5 lutego 2022 r. Przedmiotem aukcji, będzie nie tylko sam rekordowo długi szalik, ale również zobowiązanie do recyklingu. Rękodzieło nie może wylądować w koszu. Chcielibyśmy, aby szalik dostał kolejne życie i był przerobiony na przydatne rzeczy: pledy, narzuty, koce. Zobowiązanie to jesteśmy w stanie zrealizować wspólnie ze zwycięzcą aukcji.