Wtorek, 2022-01-18

Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty

Projekt edukacyjny "Przez śmiech do wiedzy - Pokonaj wirusa"

Nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu edukacyjnego  "Przez śmiech do wiedzy - Pokonaj wirusa." Projekt otrzymał dotację Biura Edukacji Urzędu Miasta st. Warszawy. Udział w projekcie wezmą uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego.

Cele projektu:

• - rozbudzenie w dzieciach zachwytu i szacunku dla przyrody, które stanowią podstawę rozwijanej przez nie postawy ekologicznej;
  • - lepsze zrozumienie zagrożeń związanych z bakteriami chorobotwórczymi i wirusami;
  • - zachęcenie dzieci do stosowania w praktyce podstawowych zasad profilaktyki antywirusowej oraz antybakteryjnej.
  • Organizator projektu:
  • Fundacja "Dr Clown" - fundacja, która pomaga osobom chorym i znajdującym się w sytuacjach kryzysowych poprzez wykorzystanie dobroczynnych właściwości uśmiechu.
    Uśmiech pomaga leczyć. Poważnie!

Wesoły Uniwersytet - jedyny w Polsce kabaret edukacyjny dla dzieci. Dzięki innowacyjnej formie prowadzenia zajęć możliwe jest pełniejsze zaangażowanie dzieci i skuteczniejsze przekazywanie wiedzy przyrodniczej. Nauka w formule "Przez śmiech do wiedzy".

Poniżej zamieszczamy link do krótkiego podsumowania I edycji projektu, w której wzięło udział 230 warszawskich placówek oświatowych.