Wtorek, 2022-07-05

Imieniny: Antoniego, Bartłomieja

Czy wy wiecie, czy nie wiecie mikołaje są na świecie.

6 grudnia w świetlicy szkolnej panowała mikołajkowa atmosfera. Obchodziliśmy  dzień Świętego Mikołaja. Dzień ten był  wypełniony uśmiechem, radością i życzliwością. Każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę. Dzieci z okazji tego święta przygotowały świąteczną dekorację:  małe i duże choinki, prace plastyczne z wizerunkiem Świętego Mikołaja oraz napisały do niego  listy, w których napisały i narysowały co chcą dostać na święta. Poznały tradycje i obyczaje związane z tym świętem, odpowiadały na pytania quizu o św. Mikołaju.  Bardzo chętnie brały udział w różnych zabawach i konkurencjach: układały z łańcucha choinkowego kształt symbolu świątecznego, przemieszczały się po śladzie choinki trzymając w ręku łyżkę z bombką, ,,sadziły choinki”. na czas, czyli zawieszały papierowe choinki na paliku, bawiły się w zabawę ,,Święty Mikołaj uczył dzieci swoje..”.Na zakończenie wykonały laurki – podziękowania dla mikołaja oraz zaśpiewały piosenki związane z mikołajkami. Uwieńczeniem święta był słodki poczęstunek.