Niedziela, 2021-12-05

Imieniny: Kryspiny, Norberta

Oferta Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 13 - wielospecjalistyczne wsparcie w funkcjonowaniu i rozwoju dla Młodzieży, Rodziców i Nauczycieli

Szanowni Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie,

Pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 13 przygotowali ofertę wielospecjalistycznego wsparcia w funkcjonowaniu i rozwoju dla Młodzieży, Rodziców i Nauczycieli, której celem jest Promocja zdrowia psychicznego w obliczu negatywnych skutków pandemii Covid-19.

Terminy :

20 listopada 2021 r. zapraszamy w godzinach 9.00-15.00

11 grudnia 2021 r. zapraszamy w godzinach 9.00-15.00

Zapraszamy na:

No stress - zajęcia psychoedukacyjne dla młodzieży dotyczące radzenia sobie ze stresem poszerzenie wiedzy nastolatków na temat źródeł stresu i sposobów radzenia sobie z nim. Izolacja społeczna i nauczanie zdalne wynikające z pandemii COVID-19 spowodowało wzrost napięcia emocjonalnego u młodzieży. Uczniowie poznają techniki relaksacji i poszerzą swoją wiedzę nt. działań profilaktycznych.
Indywidualne spotkanie z psychoterapeutą.

ZEUS - zasady efektywnego uczenia się warsztat dla młodzieży mający na celu zwiększenie efektywności procesu samodzielnego uczenia się.
Złap oddech przed egzaminem. Rola oddechu w opanowaniu stresu - warsztat specjalistyczny prowadzony prze logopedę.

Grupa wsparcia z elementami psychoedukacji SPOTKANIE - spotkanie z psychoterapeutą - grupa przeznaczona jest dla młodzieży w wieku 16-18 lat doświadczających problemów typowych dla wieku dojrzewania, np. poczucia braku zrozumienia, odrzucenia, beznadziei, frustracji, zmienności nastrojów, problemów w relacjach z innymi, buntu lub braku motywacji.

Otwarty dyżur doradcy zawodowego.

Samoocena dzieci i młodzieży - jak rodzic może wspierać rozwój poczucia własnej wartości dziecka w obliczu negatywnych skutków pandemii Covid-19. (warsztat dla Rodziców)

Wyrażać siebie w ekspresji twórczej - warsztaty arteterapii - doświadczenie pozytywnego bycia w centrum uwagi jako człowiek i jako twórca, omawianie myśli, uczuć i emocji związanych z pracami plastycznymi wykonanymi przez uczestników w kontekście pozytywów, wykorzystanie wewnętrznych zasobów, uczuć i pomysłów, by stworzyć coś znaczącego dla siebie i innych, przyglądanie się znaczeniu prac, wspólne odkrywanie ich znaczenia, stymulowanie ekspresji twórczej.

Wypalenie zawodowe - jak przeciwdziałać - warsztat dla nauczycieli - refleksja nad aktywnością zawodową, zasobami, odpoczynkiem poszukiwanie osobistych rozwiązań służących podnoszeniu energii i rozwijanie umiejętności radzenia sobie ze stresem.

Linki do zapisów na zajęcia w dn.20.11.2021 r. znajdują w plakatach oraz na stronie internetowej poradni. Linki do zapisów na 11.12.2021 r. przekazany zostanie po wypełnieniu się miejsc w pierwszym terminie.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty zawartej w załącznikach.

Zespół PP