Niedziela, 2021-12-05

Imieniny: Kryspiny, Norberta

Przerwa na czytanie

Nasza społeczność szkolna wzięła udział w II Międzynarodowej Edycji VI Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w Czytaniu na Przerwie. W środę 27  października, na dwóch przerwach – między 3 a 4 lekcją i między 7 a 8 lekcją, uczniowie i nauczyciele czytali w salach lekcyjnych i w bibliotece.

W tym dniu dzieci z oddziału przedszkolnego zapoznały się z serią książek o porach roku na ulicy Czereśniowej autorstwa Rotraut Susanne Berner. Uczniowie klas I, II i III czytali  czasopisma Świerszczyk i Kumpel oraz książki „Psotki i śmieszki”, ”Z przygód krasnala Hałabały” i „Ziarenka maku”. Klasy IV  czytały czasopismo Junior, a klasy V książki „Skrzynię władcy piorunów”, „Baśń o Aladynie” i „Księgę dżungli”. Serię „Tytus, Romek i Atomek” przypomnieli sobie uczniowie klas VI. Z Tajemnicami starożytnych cywilizacji zapoznali się uczniowie klas VII, a klasy VIII z czasopismami Przyroda Polska, Echa leśne i Poznaj świat.

Akcja przebiegła sprawnie dzięki zaangażowaniu łączników bibliotecznych. Łącznicy rozdawali w swoich klasach książki i czasopisma tym uczniom, którzy nie wypożyczyli lub nie przynieśli z domu swoich książek. Zliczali również osoby ze swojej klasy, które czytały na przerwie oraz prosili nauczycieli o zrobienie zdjęć. Z powierzonych zadań wywiązali się bardzo dobrze.

411 uczniów i nauczycieli postanowiło 27 października spędzić przerwę na czytaniu. To dobry wynik, choć nie udało się pobić rekordu sprzed 2 lat. Mamy jednak nadzieję, że akcja zwróciła uwagę uczniów, na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole.