Niedziela, 2021-12-05

Imieniny: Kryspiny, Norberta

Uroczystość Pasowania na "świetlika"

26.10.2021r oraz 27.10.2021r.  w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ,,Świetlika". W uroczystości wzięli udział uczniowie klas I uczęszczający do świetlicy szkolnej.

Zanim nastąpił uroczysty moment pasowania, wychowankowie zostali poddani sprawdzianowi gotowości świetlicowej. Kandydaci na świetlika wykazali się wspaniałymi umiejętnościami w wykonywaniu kolejnych zadań. Do wykonania mieli m.in. test znajomości zasad regulaminu świetlicy, zabawę ruchową powiązaną ze znajomością czarodziejskich słów, układanie puzzli na temat bezpiecznej drogi do szkoły oraz recytację wiersza o przechodzeniu przez jezdnię, zabawę muzyczno – ruchową ,,Paluszki”., jesienne zagadki, próbę zręczności w postaci nawijania na ołówek jesiennej kuli,  próbę wygimnastykowania języka, czyli powtarzanie wylosowanych słów.

Na zakończenie wszyscy zaśpiewali świetlicowy hymn.

Następnie odbyło się ślubowanie, a po nim Pani dyrektor za pomocą ,,zaczarowanego, niebieskiego ołówka”. dokonała  uroczystego  pasowania na Świetlika. Na pamiątkę uroczystości wszyscy uczniowie złożyli swoje podpisy na plakacie z Rotą ślubowania oraz otrzymali drobne pamiątki.

Wszystkim  ,,Świetlikom" życzymy  sukcesów w nauce oraz miłej i bezpiecznej zabawy w świetlicy szkolnej!