Kalendarium

Środa, 2021-10-20

Imieniny: Ireny, Kleopatry

Październik w naszej bibliotece

Już od 1999 roku na całym świecie w październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto to zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Jego celem jest rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej oraz zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W tym roku świętowanie przebiega pod hasłem „Baśnie i legendy z całego świata”. 

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych jak zawsze obfituje w naszej bibliotece w różnorodne wydarzenia. Świętowanie rozpoczęliśmy wystawą baśni i legend (również bajek) z całego świata, które znajdują się w naszym księgozbiorze. Ale uwaga – to co widać na wystawie to tylko niewielki procent naszych zbiorów.

Przez cały miesiąc z okazji tego szczególnego święta zapraszamy do biblioteki, ponieważ czekają tu na Was konkursy z nagrodami i ciekawe akcje czytelnicze, a na koniec miesiąca – wystawa niespodzianka!

Zapoznaj się z naszymi propozycjami, które znajdują się w pliku: Październikowe konkursy i akcje, i wybierz coś dla siebie.