Środa, 2021-10-20

Imieniny: Ireny, Kleopatry

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Obchodzony jest zawsze 29 września i patronuje mu Janina Porazińska, autorka wielu książek dla dzieci i młodzieży.

Wszyscy wiemy jak ważne jest czytanie, dlatego w ramach tej akcji, jak co roku, nauczyciele aktywnie włączyli się w głośne czytanie naszym uczniom.

Z dziećmi z oddziału przedszkolnego nauczycielka j. angielskiego Dorota Walczuk przeprowadziła zajęcia czytelniczo-plastyczne z wykorzystaniem Książeczkek Mini - 10 małych książeczek oraz „Where is Spot?”. Zapraszamy do obejrzenia relacji TUTAJ

Klasie 1a (wych. Iwona Gac i Urszula Sasimowska) – książkę Janiny Porazińskiej pt. „Szewczyk Dratewka” czytała p. dyrektor Magdalena Raboszuk.

Klasie 1b (wych. Mariola Klatowicz i Zofia Pastewka) – książkę Janiny Porazińskiej pt. „Szewczyk Dratewka” czytał dzieciom aktor i tancerz Teatru Rampa Michał Wierzbicki.

Klasie 3b (wych. Małgorzata Rola) nauczyciel i uczniowie czytali „Pamiętnik Czarnego Noska” Janiny Porazińskiej – na wszystkich 4 lekcjach po 15 minut na każdej.

Klasie 4b podczas wycieczki do Palmir wychowawczyni Elżbieta Galińska czytała uczniom fragment książki Cezarego Harasimowicza pt. „Mirabelka”.

Klasie 7d wychowawczyni Kamila Kamińska czytała „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte” K, J. Gałczyńskiego oraz zachęcała do wypożyczenia i przeczytania książki pt. „Galop 44” autorstwa Moniki Kowaleczko-Szumowskiej.

Klasie 8c p. Maria Lech czytała fragment opowieści „Ukochane równanie profesora” autorstwa Ogawa Yoko. Tekst został wykorzystany do rozmowy o palindromach i do ćwiczeń językowych.

Poszczególnym grupom dzieci ze świetlicy czytali wychowawcy: Hanna Belkiewicz, Marta Borek, Danuta Sutkowska-Dominik i Adam Wacławek. Przygody głównego bohatera książki pt. „Przygody Czarnego Noska” zainspirowały dzieci do rozmowy, dyskusji i wykonania prac plastycznych.

Uczniów przebywających w bibliotece z twórczością Janiny Porazińskiej zapoznała bibliotekarka Lucyna Rębowska, która na zmianę z uczniami czytała wybrane przez nich książki autorki oraz książki z wystawy „Wojny dorosłych – historie dzieci”.

Dzieciom uczęszczającym na terapię pedagogiczną p. Agnieszka Sieradzka -Słyk czytała książkę Joanny Papuzińskiej pt. „Krasnale i olbrzymy”.

Wszystkie działania, które propagują czytelnictwo są bardzo ważne, ale zachęcamy do głośnego czytania nie tylko z okazji ogólnopolskich akcji. Zapraszamy do biblioteki.