Środa, 2021-10-20

Imieniny: Ireny, Kleopatry

Międzynarodowy Dzień Kropki oraz Tydzień Kreatywności

Międzynarodowy Dzień Kropki (15.09) obchodzimy w naszej szkole już po raz kolejny. W tym roku przyłączyły się różne klas i wspólnie z nauczycielami staraliśmy się uczcić nie tylko dzień kropki, ale również cały tydzień, Tydzień Kreatywności. Zdecydowanie byliśmy bardzo kreatywni, gdyż powstało bardzo dużo działań.

Klasy 1 poznawały nazwy kolorów i rysowały kolorowe kropki. Powstała wspólna książeczka „Colour dots by classes 1” w programie BookCreator.

Klasa 2 a na lekcji języka angielskiego spotkała się online ze szkołą z innego państwa. Klasa nie wiedziała, jakie to państwo, dopiero dzieci miały za zadanie odgadnąć.  Okazało się, że są to uczniowie z klasy czwartej z Węgier. Dowiedzieliśmy się kilku rzeczy na temat tego państwa. Potem zaśpiewaliśmy piosenkę z okazji Dnia Kropki oraz złożyliśmy życzenia: w języku polskim, angielskim i węgierskim.

15.09.2021 ubraliśmy się w kropki oraz wzięliśmy udział w stworzeniu wspólnej kolekcji pt. „Zakropkowana moda”.

Niektórzy nauczyciele przyłączyli się do realizacji projektu eTwinning; „Zaprzyjaźnij się z kropką” „Make friends with Dot”, którego założycielem jest między innymi Pani Marlena Kowalska.

Wykonaliśmy słowniczek w języku angielskim oraz polskim z wyrazami zaczynającymi się na różne litery alfabetu. Wyrazy musiały zawierać literę O. Wspólnie z innymi szkołami powstały już cztery książeczki z pracami dzieci w programie Canva. (Dostępne wkrótce do obejrzenia). Uczniowie stworzyli prace z kropką „Przyjaciele kropki” wykonane różnymi technikami. (Jedyny warunek - prace nie mogły być rysowane). Powstały dwie kolekcji. Jedna z pracami uczniów z naszej szkoły oraz druga jako wspólna wystawa prac. Uczniowie (z różnych klas) stworzyli napis Happy International Dot Day. Literki w aplikacji Quiver. Powstał wspólny Padlet w którym zostały umieszczone pomysły nauczycieli. Powstała szkolna kolekcja (w Wakelecie), w której zostały umieszczone nasze szkolne działania. Powstał Las Talentów. Uczniowie wykonali wspólny plakat “LAS TALENTÓW”. W programie Canva. Każda grupa otrzymała jedno DRZEWO TALENTÓW do zapełnienia swoimi talentami. W ten sposób powstał LAS TALENTÓW uczestników projektu eTwinning. To zadanie wykonaliśmy na lekcji języka angielskiego w klasie 2b.

Dzień kropki i tydzień kreatywności uczciliśmy z młodszymi dziećmi, ale również starsze klasy wykazały się ogromną pomysłowością i wspaniale bawili się podczas lekcji języka angielskiego. Powstały piękne dekoracje z okazji Dnia Kropki w wykonaniu uczniów ze świetlicy szkolnej, w klasie 2b i 2a. Klasa 1b stworzyła kolekcje w Wakelecie ze swoimi działaniami oraz pięknymi pracami pt.: "Jestem Mistrzem w....".

Ponieważ, KAŻDY jest MISTRZEM i wszyscy MAMY TALENT.  Zatrzymajmy się na chwilę i sprawdźmy co czyni nas wyjątkowymi istotami.

Zapraszamy do obejrzenia niektórych z naszych działań: