Środa, 2021-10-20

Imieniny: Ireny, Kleopatry

EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

W TYM ROKU NASZYM KOLOREM BĘDZIE CZERWONY

W dniach 4-10 października br. obchodzimy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. Problem dysleksji dotyczy ok. 15 procent populacji w krajach rozwiniętych. Pomimo wielu lat badań nie udało się jednoznacznie stwierdzić, jakie są przyczyny dysleksji. Najnowsze badania mówią o uwarunkowanym wieloczynnikowo zespole zmian w ośrodkowym układzie nerwowym. Wiemy, że dysleksja rozwojowa charakteryzuje się trudnościami w uczeniu się czytania i pisania. Dokładamy wszelkich starań, aby pomóc dzieciom i młodzieży  przezwyciężyć trudności z nią związane. Wielotorowość podejmowanych działań przynosi efekty, ale jest to proces długotrwały. Wszyscy uczymy się oswoić dysleksję i pokazać, że wspólnymi siłami damy radę. Jesteśmy różni- Jesteśmy razem. To hasło tegorocznych obchodów niech będzie z nami  nie tylko od święta.

Drodzy Rodzice, opiekunowie dzieci, zapraszamy do zapoznania się z broszurą przygotowaną przez. M. Badowska, Jestem rodzicem dziecka z dysleksją, Gdynia 2018 , Wydawnictwo Pedagogiczne Operon.