Środa, 2021-10-20

Imieniny: Ireny, Kleopatry

Międzynarodowy Dzień Kropki w Świetlicy

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki obchodziliśmy w świetlicy przez cały tydzień święto kreatywności. W tym czasie nauczyciele świetlicy zorganizowali wiele różnych działań, które pomogły dzieciom odkryć swoje mocne strony i je zaprezentować . Motywem przewodnim była kropka.  Powstały kropkowe dzieła sztuki (kompozycje plastyczne z kółek różnej wielkości  i różnych kolorów,  kropkowe stworki z odcisków palców, jesienne drzewa z kolorowymi  kropkami  z odpowiedziami dzieci, co lubią, potrafią, umieją  robić, w czym są dobre). Był też mini konkurs układania kropkowych puzzli i liczenia poplątanych kół. Tworzyliśmy nasze kropki talentów, graliśmy w kropkowe gry i tworzyliśmy wierszyki z kropką i Photonem. Wykonaliśmy też zadania z robotami Photon - zamieniliśmy je w kropki, zorganizowaliśmy kropkowo-Photonową dyskotekę, roboty pokonały tor przeszkód za pomocą Photon Joystick, w Photon Badge tworzyliśmy program, za pomocą którego robot połączył kropki, Photony musiały też przejechać kropkowy tunel tak, aby nie przewrócić kolorowych kubeczków.

Inspiracją do tych wszystkich działań była książka Petera H. Reynoldsa ,,Kropka”. Historia Vashti – dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości poruszyła wszystkich.  Tę historię czytali nauczyciele dzieciom, a potem rozmawiali o talentach, które drzemią w każdym z nich i o tym, jak ważne jest, aby uwierzyć we własne możliwości.

Filmik z obchodów tego święta TUTAJ

Nasze działania zostały docenione i w konkursie z okazji Dnia Kropki organizowanym przez firmę Photon zdobyliśmy wyróżnienie. Teraz z niecierpliwością czekamy na nagrodę - akcesoria do robotów:)