Poniedziałek, 2021-08-02

Imieniny: Gustawa, Kariny

Paszport czytelniczy

Drodzy uczniowie!. Wraz z czasopismem „Biblioteka w Szkole” proponujemy Wam akcję czytelniczą zatytułowaną „Paszport czytelniczy”.

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do biblioteki szkolnej 28 i 29 czerwca w godz. 8:00-15:00 (czyli już w wakacje!!) po wypożyczenie książek na wakacje oraz po odbiór „Paszportu czytelnika”, w którym znajdują się propozycje czytelniczych aktywności.

W paszporcie można będzie narysować głównego bohatera, wpisać ulubiony cytat, zaznaczyć na mapie, z której części świata pochodzi autor, oraz zapisać najmilsze chwile z wakacji. Może również wpisywać na stronie okładkowej tytuły przeczytanych książek, a we wrześniu poprosić bibliotekarza o ostemplowanie paszportu, co upodobni go do prawdziwego paszportu ze stemplami z wyjazdów.

Chciałybyśmy, by był to rodzaj czytelniczego pamiętnika, który – znaleziony po latach – wywoła miłe wspomnienie.

Serdecznie zachęcamy do udziału i życzymy „zaczytanych wakacji”.