Poniedziałek, 2021-08-02

Imieniny: Gustawa, Kariny

Bezpieczne wakacje

Po miesiącach nauki zdalnej i stacjonarnej nadchodzi tak wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas – WAKACJE. Czas zabawy i wielu przeżyć. Korzystając z czasu wolnego nie należy jednak zapominać o BEZPIECZEŃSTWIE ! Temu tematowi zostały poświęcone zajęcia w świetlicy szkolnej. Myśląc o zbliżającym się letnim wypoczynku nad morzem, w górach, nad jeziorem stworzyliśmy w grupach zasady bezpiecznego pobytu w tych miejscach. Wskazaliśmy rzeczy, rekwizyty, które należy zabrać ze sobą wybierając się nad morze, jezioro czy w góry, układaliśmy wyraz ,,Wakacje”. z różnych dostępnych materiałów. Uczniowie z klas pierwszych zaprezentowali wierszyki nawiązujące do letniego wypoczynku oraz  przypomnieli ,,Wakacyjne rady”. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali piosenkę ,,Stokrotka”., podziękowali sobie nawzajem brawami za miniony rok szkolny: za udział w różnych zajęciach, konkursach, za aktywność, przestrzeganie zasad regulaminu świetlicy i pożyczyli sobie udanych, BEZPIECZNYCH wakacji. Powstały także wakacyjne dekoracje.