Czwartek, 2021-09-23

Imieniny: Bogusława, Liwiusza

Nagrody w konkursach bibliotecznych

Z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich grupa uczniów z klas piątych wzięła udział w „książkowych wyzwaniach”. Zadania, które mieli wykonać zostały opisane  na stronie szkoły w zakładce Biblioteka/Wydarzenia. Wyzwania były zróżnicowane - od typowo bibliotecznych, sprawdzających umiejętność korzystania z katalogu on-line biblioteki, po literackie czy graficzne, gdzie trzeba było w kliku zdaniach wyrazić swoją opinię o przeczytanej książce i zaprojektować do niej okładkę.

Bardzo ładnie ze wszystkich zadań wywiązali się: z klasy 5a – Alicja Rudnicka i Łucja Rudnicka, z klasy 5b – Antoni Metera, a z klasy 5c – Maja Moczyńska, Szymon Kowalczyk i Jakub Przybysz. W nagrodę uczniowie otrzymali oceny z języka polskiego i plastyki, a ich prace można przeczytać i zobaczyć na tablicy wirtualnej pod adresem: https://padlet.com/lucyna_r/biblioteka

Z okazji XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który przebiegał pod hasłem„Znajdziesz mnie w bibliotece” uczniowie zostali zaproszeni do udziału w akcji i konkursach. W pięknie udekorowanej z tej okazji bibliotece urosło „drzewko życzeń”, na którym uczniowie zawieszali listeczki z życzeniami dla biblioteki i klasowymi opiniami o książce i czytelnictwie.

Wszyscy chętni uczniowie mogli zmierzyć się w teleturnieju pt. „Biblioteczna łamigłówka”, w którym trzeba było szybko udzielić odpowiedzi na różne pytania związane z książką i biblioteką np. kogo potocznie nazywamy molem książkowym, co to jest biały kruk, UKD czy prolongata.

Czytelnicy lubiący rysować wzięli udział w konkursie pt. „Sówka z moją książką”. Prace Amelii Gokoryan z kl. 2c, Wiktorii Chojeckiej z kl. 3a i  Natalii Furmańskiej z kl. 4b zostały wyróżnione.

W konkursie „Rozszyfruj książkę” zostały zaprezentowane zdjęcia okładek, z których wymazano tytuł lub nazwisko autora. Zaszyfrowanych zostało 50 okładek. Zadaniem uczniów było jak najszybsze przesłanie na adres biblioteki tytułów i autorów książek. Z tego zadania bezbłędnie i najszybciej wywiązał się Ignacy Warchoł z kl. 6c.

Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym, którzy otrzymają nagrody 22 czerwca podczas Jubileuszowego Dnia Święta Szkoły i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie wakacyjnym, którego regulamin już wkrótce na naszej stronie.