Wtorek, 2021-06-22

Imieniny: Pauliny, Sabiny

Dary dla biblioteki z okazji stulecia szkoły

Hiszpański pisarz, autor powieści z cyklu „Cmentarz Zapomnianych Książek” Carlos Ruiz Zafón pięknie napisał, że „Książki mają dusze, dusze tych, którzy je piszą, którzy je czytają, i którzy o nich marzą”.

My moglibyśmy dopowiedzieć, że książki podarowane naszej bibliotece mają również serce i duszę darczyńcy.

W akcję „Mój dar dla biblioteki na stulecie szkoły” zaangażowali się uczniowie i rodzice, a także nauczyciele i absolwenci naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim z imienia oraz tym wszystkim, którzy podarowali książki anonimowo.

Łącznie biblioteka wzbogaciła się o 218 książek, 65 czasopism, 2 katalogi (encyklopedie zwierząt), 3 gry edukacyjne, 74 płyty DVD (w tym 12 filmów przygodowych i audiobooków).

Wśród książek są pozycje dla każdej grupy wiekowej z wielu dziedzin literatury. Wszystkie dary są w bardzo dobrym stanie, a często są to książki celowo zakupione dla naszej biblioteki.

Wszystkie książki zostaną wpisane do księgi inwentarzowej biblioteki i będą widoczne w naszym katalogu on-line w dziale ZESTWAIENIA pod nazwą „Dar na stulecie szkoły”. Obecnie wszystkie dary znajdują się na specjalnej wystawie, ale wkrótce dołączą do innych książek na półkach i będą służyły kolejnym pokoleniom czytelników.

Zapraszamy do obejrzenia filmu pt. „Dar dla biblioteki na stulecie szkoły” https://tiny.pl/rs3xb