Środa, 2021-04-14

Imieniny: Bernarda, Martyny

Wyniki konkursu "Wielkanocna Pisanka"

Wielkanocna pisanka – wyniki konkursu

Manualni specjaliści nie przegapili konkursowej okazji! Wzięli udział  w świetlicowym konkursie na wielkanocną pisankę. Wykonali je różnymi technikami: wycinanką, wyklejanką, kredkami świecowymi i pastelami, akwarelą, farbami plakatowymi. Wykorzystali wiele materiałów plastycznych tworząc z nich formy przestrzenne i płaskie. Komisja oceniająca miała niełatwe zadanie, ponieważ autorzy prac wykazali się dużą pomysłowością i talentem artystycznym. Jurorzy przyznali I  i II miejsca oraz wyróżnienia. Wręczenie dyplomów i upominków odbędzie się po powrocie do szkoły.

KLASA I

I miejsce:

Zosia Starczak 1a -  za kreatywność, nieszablonowe wykorzystanie guzików i interesującą kolorystykę

Martyna Piotrowska 1b – za bogactwo ozdób, dużą kreatywność i kolorystykę oraz ciekawy pomysł pisanki 3D

Zosia Narojek 1b – za estetykę wykonania i ciekawą technikę ,,paskową”. oraz dbałość o szczegóły

Franciszek Rębalski 1a – za malarską technikę akwarelową, wiosenną kolorystykę

Krystyna Krompashchyk 1b – za bogactwo wzorów i wiosenny nastrój

Sebastian Szczerbiński 1b –  za autorski pomysł

Maks Gosk 1b – za ciekawy autorski wzór i dobór kolorów

Miłosz Ejdys 1b – za ciekawy dobór kolorów, malarskość, dynamikę wzorów

KLASA II

Julia Zielińska 2a –  za pomysłowość i malarskość

Alicja Stelmaszuk 2b - za pastelowe kolory i kwiatowe wzory, ogólne wrażenie delikatności

Wyróżnienia:

Patrycja Nowak 2b – za ciekawy dobór kolorów

Hasan Colak 2c – za estetykę i dokładność wykonania oraz trafny dobór kolorów

KLASA III

I miejsce:

Julia Wiśniewska 3a – za dobór kolorów i estetykę wykonania, różnorodność wykorzystanych materiałów

II miejsce:

Amelia Maj 3a –za ,,talent plastyczny zająca”. i uśmiechnięte słońce oraz ciekawą kompozycję

KLASA IV

Cezary Szczerbiński 4b – za pomysłowość

Dziękujemy dzieciom za udział w konkursie, za przysłanie zdjęć swoich prac! Jednocześnie przesyłamy serdeczne życzenia świąteczne:

Malutki baranek ma złote różki.

Pilnuje pisanek na tronie z rzeżuszki.

Gdy nikt nie widzi, chorągiewkę buja

i beczy cichutko:

WESOŁEGO ALLELUJA!

Koordynatorzy konkursu: Zofia Pastewka, Hanna Belkiewicz i Danuta Sutkowska – Dominik.