Środa, 2021-04-14

Imieniny: Bernarda, Martyny

Trening uwagi słuchowej metodą Tomatisa w naszej szkole

Od października 2020 roku w naszej szkole prowadzimy trening uwagi słuchowej metodą Tomatisa®.

Metoda ta to program naturalnej stymulacji neurosensorycznej.  Znacząco poprawia zdolności motoryczne, emocjonalne i poznawcze. Jest odpowiedni zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Metoda Tomatisa® opiera się na unikalnej technologii, która modyfikuje muzykę i głos w celu promowania  pobudzenia korowego.  Dzięki kontrastom dźwiękowym, które mają w naturalny sposób zaskakiwać mózg, Metoda Tomatisa® pozytywnie wpływa na plastyczność mózgu – pozwala mu wypracować mechanizmy wykrywania i analizy zmian. Można powiedzieć, że Metoda Tomatisa® ma charakter pedagogiczny, a jej celem jest nauka zwracania szczególnej uwagi na wydarzenia zewnętrzne i nowe. Ułatwia ona przyswajanie nowych informacji i pozwala uczniom poprawić zarówno kompetencje ogólne, jak i szkolne.

Trening metodą Tomatisa® oraz diagnozy prowadzą certyfikowane specjalistki -praktyk poziom 2- Bożena Kalata- Grula- neurologopeda oraz Agnieszka Sieradzka-Słyk- terapeuta pedagogiczny.