Środa, 2021-04-14

Imieniny: Bernarda, Martyny

Świetlicowy Konkurs Plastyczny ,,Wielkanocna pisanka”.

Uczniowie z klas I – III uczęszczający do świetlicy szkolnej!

Zapraszamy Was serdecznie  do udziału w konkursie plastycznym na Wielkanocną Pisankę!

Jajka wielkanocne – symbole życia, bez nich nie ma wiosennych świąt! Właśnie na nich bazuje większość świątecznych potraw, z białym barszczem na czele. Jajko króluje też w wielkanocnym koszyczku i na stole, w formie kolorowych pisanek lub kraszanek.

Do dnia 29 marca (poniedziałek) czekamy na zdjęcia Waszych pisanek. Dobór techniki jest spory. Można je wykonać tradycyjnie kredkami, farbami, wydzieranką, wyklejanką lub za pomocą techniki collage.

Wszyscy manualni specjaliści nie przegapcie tej konkursowej okazji!

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

,,WIELKANOCNA PISANKA”.

1. Cele konkursu:

• rozwijanie sprawności manualnej
  • zapoznanie z tradycją i zwyczajami Świąt Wielkanocnych
  • rozwijanie uzdolnień plastycznych
  • rozwijanie dziecięcej wyobraźni i sprawności manualnej
  • zachęcanie dzieci do poszukiwania i poznawania nowych technik

3. Adresaci:

Uczniowie klas I-III uczęszczający do świetlicy szkolnej

4. Zasady udziału:

Każda praca powinna być wykonana samodzielnie. Do każdej pracy powinna zostać dołączona metryczka zawierająca: imię i nazwisko autora pracy oraz klasę.

Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: klasy I, II i III.

5.Technika wykonania:

Dowolna technika plastyczna. Płaska lub przestrzenna.

6. Ocena prac:

Prace zostaną ocenione według kryteriów: kreatywność, oryginalność, pomysłowość, estetyka wykonania.

7. Termin i sposób składania prac.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną prace należy zgłaszać wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez wykonanie zdjęcia pracy plastycznej i przesłanie go wraz z metryczką na adres e-mail: zpastewka@sp114.edu.pl

Termin składania prac:

do 29 marca (poniedziałek)

8. Rozstrzygnięcie konkursu:

Prace oceni jury powołane prze organizatorów konkursu.

Jurorzy konkursu wyłoni po trzy zwycięskie prace z każdej kategorii wiekowej. Przewidziane są także wyróżnienia.

Autorzy zwycięskich i wyróżnionych prac otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe po powrocie do szkoły.

Wyniki konkursu oraz zdjęcia wszystkich prac zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.

Koordynatorzy konkursu:

Zofia Pastewka

Hanna Belkiewicz

Danuta Sutkowska - Dominik

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!