Środa, 2021-04-14

Imieniny: Bernarda, Martyny

Bawimy się i tworzymy

Jednym z ulubionych zajęć dzieci w świetlicy jest konstruowanie z różnych klocków: Lego, waflowych, Korbo itp. Powstają budowle, postacie, pojazdy, przedmioty, napisy. Każdy młody konstruktor może osiągnąć sukces, a jego praca  pochwalona na forum społeczności świetlicowej, co jest z kolei dużym pozytywnym wzmocnieniem zwłaszcza w przypadku dzieci nieśmiałych, wycofanych, mających trudności w nauce. Oczywiście młodzi twórcy pamiętają przed zabawą o zasadach reżimu sanitarnego. Dbają o higienę rąk, często je dezynfekują. Kolejną lubianą przez dzieci formą spędzania wolnego czasu w świetlicy są zajęcia plastyczne. Uczniowie z klas pierwszych mają okazję poznać ciekawe techniki. Malowanie akwarelą przynosi wiele satysfakcji, zadowolenia i miłego zaskoczenia młodym artystom. Na początku pracy nie wiadomo, co powstanie, ale po chwili wyłaniają się cudowne krajobrazy, motyle, kwiaty… itp.  (tu mistrzynią jest pani Zosia).Wyobraźnię dzieci, ich poczucie estetyki  rozwijają prace z wykorzystaniem różnych materiałów: wełny, krepiny, koronek, serwetek,  nitek, koralików, papieru o różnej fakturze (tu skarbnicą pomysłów jest pani Danusia). Dzięki tej różnorodności zajęć każdy może znaleźć coś dla siebie w świetlicy. Może poczuć się dobrym w jakiejś dziedzinie. Brawo!