Środa, 2021-04-14

Imieniny: Bernarda, Martyny

Nasz Patron

Miesiąc marzec jest szczególną okazją do przypomnienia dzieciom postaci patrona naszej szkoły Jędrzeja Cierniaka.  Właśnie w marcu obchodzimy rocznicę śmierci Patrona. Dlatego też w świetlicy uczniowie z klas pierwszych przygotowali plakat okolicznościowy. Wcześniej losowali koperty z informacjami na temat Patrona, odczytywali je, a następnie przyklejali na karton. Plakat ozdobili autorskimi papierowymi kwiatami. Pod opieką nauczycieli powstały kolorowe wycinanki ludowe, prace z wełny. Dzieci nauczyły się również ludowej piosenki ,,Żuraw". Śpiewały ją z pokazywaniem oraz z wykorzystaniem instrumentów. Pojawił się także taniec ludowy- uczniowie tańczyli proste układy ludowe. Temat folkloru poruszany był wielokrotnie podczas zajęć świetlicowych. Trzeba powiedzieć, że sale świetlicowe w tym czasie wyglądały bardzo kolorowo. Z okazji 100 lecia szkoły dzieci wykonały laurki dla SP114:  Jubilatki – 100 latki. Układały także życzenia dla szkoły, doskonale wiedząc o tym, że szkoła to nie tylko budynek, jego wyposażenie, ale także ludzie, którzy w nim pracują, atmosfera, różne zajęcia. Życzeń było co nie miara. Wraz z laurkami utworzyły dekorację na parterze szkoły.

A czego życzą szkole jubilatce uczniowie z klas pierwszych w świetlicy? Przeczytajmy:

kolejnych 100 lat

dobrych, wyrozumiałych nauczycieli

żeby trwała i trwała

ciekawych lekcji

wszystkiego najlepszego

żeby była przyjazna dla dzieci

smacznych obiadów

żeby była kolorowa

sukcesów uczniom

mądrych uczniów

zero agresji