Środa, 2021-04-14

Imieniny: Bernarda, Martyny

Wyniki konkursu plastycznego "Zimowy pejzaż"

Zimowy pejzaż

Piękna zima zainspirowała nas w miesiącu lutym do zorganizowania w świetlicy konkursu plastycznego pod tytułem ,,Zimowy pejzaż”. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I, II  i III. Ogółem  wpłynęło 57 prac  ( z klas I – 40 , klas II – 9, a z klas III – 8), wykonanych różnymi technikami: wydzieranka, wycinanka, origami płaskie z kwadratu i koła, malowanie farbami plakatowymi i akwarelami, malowanie kredkami świecowymi oraz pastelami suchymi i tłustymi, techniki łączone. Dużo radości sprawiła dzieciom technika malowania akwarelami. Dzięki pani Zosi poznały tajniki tej cudownej techniki malarskiej. W świetlicy jest coraz więcej entuzjastów malowania akwarelą. Prace, które powstały w tej technice znalazły nawet chętnych, którzy chcieli je kupić.  Wszystkie prace zostały ocenione w trzech kategoriach wiekowych. W skład komisji oceniającej weszli nauczyciele świetlicy, biblioteki, dyrekcja szkoły, panie sekretarki. Trzeba podkreślić, że wszystkie prace zostały wyeksponowane na wystawie przed i w świetlicy. Wzbudzały podziw oglądających je osób.

W ostatnim tygodniu lutego odbyło się podsumowanie konkursu, wręczenie dyplomów oraz nagród rzeczowych laureatom, a także drobnych nagród za udział w konkursie.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie, a nauczycielom za ich przygotowanie do zimowych plastycznych ekspresji.! Brawo!

LAUREACI:

KATEGORIA KLASY I