Kalendarium

Środa, 2021-04-14

Imieniny: Bernarda, Martyny

Wyniki konkursu plastycznego "Zimowy pejzaż"

Zimowy pejzaż

Piękna zima zainspirowała nas w miesiącu lutym do zorganizowania w świetlicy konkursu plastycznego pod tytułem ,,Zimowy pejzaż”. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I, II  i III. Ogółem  wpłynęło 57 prac  ( z klas I – 40 , klas II – 9, a z klas III – 8), wykonanych różnymi technikami: wydzieranka, wycinanka, origami płaskie z kwadratu i koła, malowanie farbami plakatowymi i akwarelami, malowanie kredkami świecowymi oraz pastelami suchymi i tłustymi, techniki łączone. Dużo radości sprawiła dzieciom technika malowania akwarelami. Dzięki pani Zosi poznały tajniki tej cudownej techniki malarskiej. W świetlicy jest coraz więcej entuzjastów malowania akwarelą. Prace, które powstały w tej technice znalazły nawet chętnych, którzy chcieli je kupić.  Wszystkie prace zostały ocenione w trzech kategoriach wiekowych. W skład komisji oceniającej weszli nauczyciele świetlicy, biblioteki, dyrekcja szkoły, panie sekretarki. Trzeba podkreślić, że wszystkie prace zostały wyeksponowane na wystawie przed i w świetlicy. Wzbudzały podziw oglądających je osób.

W ostatnim tygodniu lutego odbyło się podsumowanie konkursu, wręczenie dyplomów oraz nagród rzeczowych laureatom, a także drobnych nagród za udział w konkursie.

 Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie, a nauczycielom za ich przygotowanie do zimowych plastycznych ekspresji.! Brawo!

LAUREACI:

 

KATEGORIA KLASY I

I miejsce:

Nikola Kiełbowska kl.1b

Tran Tuan Anh kl.1a

Mariia Vovchanska kl.1c

II miejsce:

Szymon Kowalczyk kl.1b

Martyna Piotrowska kl.1b

Maja Gaik kl.1c

Marysia Molendowska kl.1a

III miejsce:

Helena Lekki kl.1c

Oliwia Banaszek kl.1a

Amelia Federczyk kl.1a

 

KATEGORIA KLASY II

I miejsce:

Gabriela Kosiorek kl.2a

II miejsce:

Oliwier Muszyński kl.2c

III miejsce:

Zofia Starczewska kl.2a

 

KATEGORIA KLASY III

I miejsce:

Julia Wiśniewska kl.3b

II miejsce:

Damian Machowski kl.3a

III miejsce:

Jakub Ostasz kl.3b

Zuzanna Melanowicz kl.3a