Poniedziałek, 2021-03-01

Imieniny: Albina, Antoniny

Dzień Kota

Kotek, koteczek....

Kotek, koteczek, kotka, kocur, kocisko, kocurek, miauczek, kiciuś, miauczka, kiciuś, kitek, kitka, kiciusia, kicia, kocica, kotunia, kotunio, kotuńcio, kotuniek - te skojarzenia udało nam się wymyśleć podczas  świetlicowego  Dnia Kota w dniu 17 lutego. W tym dniu dzieci miały okazję poznać charakterystyczne cechy niektórych ras kotów. Uczestniczyły w różnych aktywnościach związanych z kocim gatunkiem: lepiły z plasteliny, rysowały i malowały farbami plakatowymi i akwarelami koty, składały z kwadratów origami, oglądały krótkie, śmieszne filmiki o kotach, śpiewały piosenki o kotach, opowiadały o swoich kocich przyjaciołach w domach, bawiły się w zabawę ,,Kocie, kocie zima dookoła, kocie, kocie zgadnij, kto cię woła". Zabawa wykazała, że dzieci mają świetny słuch i potrafią rozpoznać po głosie kolegę lub koleżankę. Dopełnieniem zajęć było czytanie fragmentów książki M. Brykczyńskiego i E. Wasiuczyńskiej ,,KOT ty jesteś?" oraz konstruowanie kotów z różnych dostępnych w świetlicy klocków. Dla naszych milusińskich kotów powstał nawet klockowy tort.