Kalendarium

Poniedziałek, 2021-03-01

Imieniny: Albina, Antoniny

Z miłości do kotów i książek

Wszyscy miłośnicy kotów wiedzą, że KOT to bardzo ważna persona w rodzinie. Wiele osób wręcz nie wyobraża sobie domu bez ich obecności. Koty podbiły już niejedno serce. Bez względu na to, czy kotek jest rudy, biały, czarny, w prążki czy cętki, czy jest rasowy czy podwórkowy - dla właściciela jest najpiękniejszym i najukochańszym stworzeniem.

Każdy mruczek obchodzi swoje święto dwa razy do roku: 8 sierpnia przypada Międzynarodowy Dzień Kota, a 17 lutego Światowy Dzień Kota. Z tej okazji zapraszamy Was do zapoznania się z kocim księgozbiorem w naszej szkolnej bibliotece. Pod linkiem https://tiny.pl/rp8wm znajdziecie bajeczki, opowiadania, wiersze i prawdziwe historie, których głównymi bohaterami są koty. Wszystkie książki są do wypożyczenia w naszej bibliotece.

Zachęcamy Was również do udziału w konkursie fotograficznym pt. „Z miłości do kotów i książek”.  Konkurs polega na zrobieniu zdjęcia kotkowi i swojej ulubionej książce (lub książkom). Oczywiście Wasz mruczek może wcale nie chcieć wziąć książki w łapki tylko np. będzie miał ochotę położyć się na niej. Liczymy na Waszą kreatywność w temacie zainteresowania książką swojego milusińskiego.

Na zdjęcia „czytającego” kotka czekamy do 5 marca. Wszystkie fotografie prosimy przesyłać na adres biblioteka@sp114.edu.pl W treści maila prosimy podać imię zwierzaczka. Wszystkie nadesłane fotografie wezmą udział w głosowaniu. Autorzy pięciu zdjęć, które zdobędą najwięcej głosów (i oczywiście kotki) nagrodzimy niespodzianką.