Poniedziałek, 2021-03-01

Imieniny: Albina, Antoniny

Mój dar dla biblioteki na stulecie szkoły

Drodzy czytelnicy – uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy obsługi. Dary książkowe wzbogacają i urozmaicają zbiory biblioteki. Pozyskane od darczyńców  książki świadczą o sympatii i przychylności jaką wzbudza biblioteka w otoczeniu.

W roku, w którym szkoła świętuje piękny jubileusz, ogłaszamy akcję „Mój dar dla biblioteki na stulecie szkoły”.  Zapraszamy wszystkich naszych przyjaciół do przekazania bibliotece książkowego prezentu. Wszystkie pozyskane w ten sposób pozycje zostaną oznaczone logiem biblioteki i wpisem „Dar dla biblioteki z okazji stulecia szkoły”.

Książki można przynosić bezpośrednio do biblioteki lub zapakowane zostawiać na portierni szkoły. Prosimy do książki (lub do paczki z książkami) włożyć kartkę z informacją, czy możemy wpisać imię i nazwisko darczyńcy na specjalna listę podziękowań.

W zbiorach naszej biblioteki znajduje się kilka książek które mają 100 lat, może któreś z przekazanych w tym roku darów znajdzie się na wystawie w kolejnym stuleciu.

Już teraz prezentujemy ciekawe pozycje z literatury dla dzieci i młodzieży oraz popularno-naukowe, które przekazali uczniowie i nauczyciele w tym roku szkolnym.  Dziękujemy Marysi Jakubowskiej z klasy 8a, Emilce Lesisz z 6d, Jankowi Dajnowskiemu 7a oraz uczennicy z 8c.  Zachęcamy wszystkich do udziału w tej rocznicowej akcji.