Poniedziałek, 2021-03-01

Imieniny: Albina, Antoniny

Świat komiksów Papcia Chmiela

21 stycznia 2021 r. w wieku 97 lat zmarł Henryk Jerzy Chmielewski znany wszystkim jako Papcio Chmiel - autor najdłużej ukazującej się serii komiksowej w Polsce pt. „Tytus, Romek i A’Tomek”.

Jeśli ktoś z Was pragnie poznać lub przypomnieć sobie zabawne przygody trójki przyjaciół - szympansa Tytusa, wysokiego i szczupłego Romka oraz małego, grubego i przemądrzałego A'Tomka - to z naszej szkolnej biblioteki może wypożyczyć wszystkie części tego kultowego komiksu. W naszych zbiorach posiadamy również albumy, w których harcerze i szympans są świadkami przełomowych wydarzeń w historii Polski - poznają historię hymnu Polski, biorą udział w bitwie grunwaldzkiej i obchodzą 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zapraszamy Was także do odwiedzenia strony internetowej Papcia Chmiela:

https://www.tytusromekiatomek.pl/ gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji o bohaterach komiksu i jego autorze. Znajduje się tam również Wielki Album Czytelników, w którym możecie zaprezentować swoją „Inteligentną Fizjonomię Miłującą Tytusa” J.  Zaproście też swoich rodziców i dziadków w sentymentalną podróż do komiksów ich dzieciństwa i wspólnie dołączcie do albumu.