Poniedziałek, 2021-01-25

Imieniny: Miłosza, Pawła

Warszawska Szkoła Zimowa online - zaproszenie

Miasto stołeczne Warszawa uruchamia Warszawską Szkołę Zimową – bezpłatne zajęcia online z zakresu przedmiotów humanistycznych oraz matematyczno-przyrodniczych dla uczennic i uczniów szkół warszawskich obecnych klas ósmych szkół podstawowych oraz klas trzecich liceów i klas czwartych techników, którzy zdają egzaminy ósmoklasisty i maturalne w 2021 roku.

W ramach Warszawskiej Szkoły Zimowej planowane są zajęcia w dwóch obszarach:

1.Zajęcia uzupełniające, porządkujące wiedzę i umiejętności w zakresie objętym podstawą programową kształcenia ogólnego z wymienionych przedmiotów i etapów edukacyjnych, które powinny być zrealizowane w pierwszym półroczu roku szkolnego 2020/2021. Każdy kurs będzie trwał 5 dni (pon.-pt.) w godz. 10.00 – 13.30, obejmie 4 godziny dydaktyczne (45 min.) dziennie z przerwami. Zajęcia będą prowadzić nauczycielki i nauczyciele, którzy, na co dzień pracują w warszawskich szkołach.

2.Zajęcia rozwijające zainteresowania, poszerzające i doskonalące wiedzę i umiejętności z wymienionych przedmiotów. Odbywać się będą w godzinach popołudniowych. W przypadku zainteresowania zajęciami istnieje możliwość zorganizowania ich również po feriach.

Planowane jest uruchomienie zajęć uzupełniających wiedzę oraz zajęć rozwijających zainteresowania z następujących przedmiotów:

język polski

fizyka

chemia

biologia

geografia

historia

wiedza o społeczeństwie

język angielski.

Zajęcia będą realizowane w następujących edycjach:

Edycja I             4 – 8 stycznia 2021 r. (z wyłączeniem 6 stycznia 2021 r.)

Edycja II            11 – 15 stycznia 2021 r.

Rekrutacja uczniów rozpocznie się 17 grudnia 2020 roku i odbywać się będzie do wyczerpania miejsc w poszczególnych grupach i edycjach. W przypadku większej liczby chętnych, tworzona będzie lista rezerwowa lub nowa grupa.