Środa, 2020-08-05

Imieniny: Emila, Karoliny

Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy w naszej szkole

Od 1 września 2020r. rozpoczynamy współpracę z Panem Jackowskim Arturem z Centrum Kształcenia Pomocniczego - niepubliczną placówkę kształcenia ustawicznego. Program matematyczny został opracowany przez pracowników naukowych na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. W ramach programu uczniowie szkoły z klas IV – VI wezmą udział w projekcie edukacyjnym „ Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy”. Projekt polega na pracy uczniów z wykorzystaniem innowacyjnej platformy, wspomagającej rozwiązywanie zadań matematycznych w systemie, który za pomocą sztucznej inteligencji wspiera i kontroluje na bieżąco postępy uczniów, dostosowuje tempo, stopień trudności i zakres treści matematycznych – indywidualizuje rozwój każdego ucznia i pomaga rozwinąć zdolności matematyczne.

Dzięki użyciu zaawansowanych autorskich rozwiązań informatycznych system optymalnie  wykorzystuje czas ucznia poświęcony na naukę. System stara się wykrywać problemy uczniów i tak kieruje doborem spersonalizowanych zadań , aby uczeń sam był w stanie zrozumieć przyczynę swojego błędu i się poprawić, jak również samodzielnie rozwiązać zadanie, które wcześniej było dla niego za trudne. W szkole nad rozwojem i indywidualizacją uczniów czuwa nauczyciel, a dzięki pracy na platformie dziecko uzyskuje wsparcie także przy wykonywaniu zadań domowych.

Dla wszystkich uczniów to wielka szansa, aby odczarować matematykę i pokonać własne trudności. Dla uczniów uzdolnionych matematycznie i zainteresowanych w przyszłości studiami na kierunkach technicznych – to okazja nie tylko na podniesienie kompetencji matematycznych.

Program ten realizowany jest w kilku dzielnicach warszawskich i podwarszawskich, które wskazują na wymierne efekty kształcenia matematycznego po stronie uczniów.