Rok szkolny 2011/2012 – Rokiem Szkoły z Pasją

Minął rok od czasu przystąpienia naszej szkoły do jednego z najważniejszych przedsięwzięć edukacyjnych Warszawy – Programu „Warszawski system wspierania uzdolnionych”. Nasza szkoła szczyci się posiadaniem Certyfikatu Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA, który jest potwierdzaniem osiągnięcia przez szkołę określonego, pożądanego standardu pracy w obszarze wspierania uczniów uzdolnionych. Realizując Szkolny Program Wspierania Uczniów Uzdolnionych i Posiadających Zainteresowania: "Dzieci potrzebują sukcesów!", dążymy do tego, by SP 114 stała się miejscem indywidualnego podchodzenia do potrzeb uczniów,odkrywania ich uzdolnień i zainteresowań oraz umiejętnego ich rozwijania. Pragniemy, by nauka w naszej szkole „stała się dla uczniów niezwykle pasjonująca”.
W roku szkolnym 2010/2011 przeprowadziliśmy następujące działania przewidziane w Programie:
1.Uczniowie klas I - VI mają założone teczki osiągnięć i sukcesów, w których gromadzą dyplomy, podziękowania i inne ważne dla własnego rozwoju materiały. W bieżącym roku szkolnym założymy takie teczki uczniom klas I.
2.Przeprowadziliśmy ewaluację wewnętrzną w tym obszarze, która potwierdziła potrzebę tego sposobu prezentowania mocnych stron uczniów.
3.Uczniowie klas III uczestniczyli w przesiewowych badaniach intelektu prowadzonych przy współpracy psychologów z PPP.
4.W I semestrze r. szk. 2011/12 dla grupy uczniów z klas III zostanie zorganizowany przez psychologów z PPP cykl zajęć rozwijających umiejętności twórcze.
5.Jednego z uczniów klasy III objęliśmy dodatkowymi indywidualnymi zajęciami z matematyki.
6.Na korytarzach I i II piętra systematycznie eksponujemy osiągnięcia naszych uczniów na tablicach „Nasze sukcesy”.
7.Nasi uczniowie odnosili sukcesy w licznych konkursach i przedsięwzięciach, o których informacje są stale aktualizowane na stronie www szkoły
8.We współpracy z Radą Rodziców wydaliśmy dwie publikacje „ Nasze sukcesy”
9.Funkcjonuje również szkolna baza danych o zdolnościach i zainteresowaniach, którą tworzymy na podstawie informacji uzyskanych od dzieci, rodziców i nauczycieli.
10.W oparciu o pozyskane informacje zaplanowaliśmy w bieżącym roku szkolnym zróżnicowaną ofertę zajęć pozalekcyjnych.
11.Nauczyciele brali udział w licznych formach doskonalenia zawodowego wzbogacających ich wiedzę oraz rozwijających umiejętności diagnozowania uzdolnień i ich rozwijania.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji p. Agnieszki Szewczak pt. „ Profil dominujący” .
Informacje na temat" Roku Szkoły z Pasją" znajdują się na stronie www.szkolazpasja.men.gov.pl.

Zespół Wspierania Uczniów
Uzdolnionych i Rozwijających Zainteresowania
 w składzie: Maria Lech Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Małgorzata Gorzelak
Marzena Borkowska, Iwona Gac, Magdalena Lisiak,