Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Otrzymaliśmy certyfikat szkoły wspierającej uzdolnionych


 

27 IX 2010 roku nasza szkoła otrzymała 

CERTYFIKAT SZKOŁY WSPIERAJĄCEJ UZDOLNIONYCH

Uroczystość miała miejsce w Bibliotece Uniwersyteckiej. Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA przyznano szkołom, które uzyskały akceptację Kapituły do spraw opiniowania wniosków. W pracach Kapituły uczestniczyli:

1. Włodzimierz Paszyński – Zastępca Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy

2. Tomasz Borecki – Dyrektor Instytutu Problemów Współczesnej Cywilizacji

3.  Dorota Fiett – Zastępca Kierownika Działu Edukacji i Komunikacji Naukowej Centrum Nauki Kopernik

4.  Magdalena Fikus – Przewodnicząca Rady Programowej Festiwalu Nauki

5.  Zbigniew Hołdys

6.  Marcin Król – Dziekan Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytet Warszawski

7.  Włodzimierz Kurnik – Przewodniczący Konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich

8.  Jolanta Lipszyc – Sekretarz Kapituły, Dyrektor Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy

9.  Maria Mach - Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

10. Jan Madey – Przewodniczący Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci

11. Mirosław Marczewski – p.o. Dyrektora Generalnego Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji

12. Daria Nałęcz - Konferencja Rektorów Uczelni Warszawskich

13. Michał Olszański – Polskie Radio „Trójka”

14. Jerzy Sosnowski - Polskie Radio „Trójka”

15. Wojciech Starzyński - Radny Miasta Stołecznego Warszawy

16. Jarosław Szostakowski - Radny Miasta Stołecznego Warszawy

17. Jerzy Wiśniewski – Zastępca Dyrektora Departamentu Funduszy Strukturalnych Ministerstwo Edukacji Narodowej

18. Jan Jakub Wygnański - Stowarzyszenie na Rzecz Forum Inicjatyw Pozarządowych

 

Certyfikat jest ukoronowaniem pracy całego środowiska naszej szkoły, w której wspieranie uczniów uzdolnionych i rozwijających zainteresowania stanowi  priorytetowe zadanie. O naszej skuteczności świadczą liczne sukcesy osiągane przez uczniów. W bieżącym roku szkolnym będziemy kontynuować realizację Szkolnego Programu Wspierania Uczniów Uzdolnionych i Rozwijających Zainteresowania „ Dzieci potrzebują sukcesu!”. Jego podstawowa idea zawiera się w stwierdzeniu, że wszystkie dzieci powinny mieć zapewnione w szkole warunki do odniesienia sukcesu - sukcesu na swoją własną miarę i możliwości. Dziecko może rozwinąć swoje mocne strony pod warunkiem, że uwierzy we własne możliwości i otrzyma wsparcie rodziców i nauczycieli. W praktyce szkolnej postaramy się otoczyć kompleksową opieką uczniów osiągających mierzalne sukcesy, ale także dowartościować tych uważanych za „słabszych”,  w myśl stwierdzenia p. Zbigniewa Hołdysa wygłoszonego na uroczystości: „Każdy człowiek na kuli ziemskiej ma jakąś wartość, potrzeba tylko kogoś, kto mu doda otuchy”. Mamy nadzieję, iż uda nam się w ten sposób motywować naszych uczniów do pracy i spełniania marzeń.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości wręczania certyfikatów WARS i SAWA”. Naszą szkołę reprezentował trzyosobowy zespół: p. wicedyr. Maria Lech – lider Zespołu Wspierania Uzdolnień kl. IV - VI, p. Małgorzata Gorzelak  - lider Zespołu Wspierania Uzdolnień kl. I – III  oraz Yohana Sawanaka z klasy 4a jako przedstawicielka uczniów naszej szkoły.

Certyfikat Wars i Sawa

 

Rok Odkrywania Talentów

 

rok

Uniwersytet Dzieci

ud