Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Certyfikat WARS I SAWA


Nasza szkoła zostala wpisana na listę 58 szkół zainteresowanych uzyskaniem Certyfikatu Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA dla szkół wspierających uzdolnionych. Główne zadania aplikujących szkół to:
- efektywne wdrożenie szkolnego programu wspierania uzdolnionych,
- dostosowanie dokumentów prawa wewnątrzszkolnego do wymogów nowego programu,
- systematyczna identyfikacja uzdolnień i indywidualnego stylu uczenia się,
- korzystanie z pomocy specjalistów z poradni psychologiczno-pedagogicznych
- dostosowanie oferty zajęć dodatkowych do wyników prowadzonej identyfikacji i diagnozy,
- planowe rozpowszechnianie wśród uczniów oferty zewnętrznej,
- tematyczne doskonalenie rady pedagogicznej,
- aktywne uczestnictwo w wymianie doświadczeń w sieci szkół wspierających uzdolnionych.
Obecnie jesteśmy na etapie realizacji większości zadań zawartych w szkolnym programie Dzieci potrzebują sukcesów!. Uczniowie klas I - IV mają założone teczki osiagnięć i sukcesów, w których gromadzą dyplomy, podziękowania i inne ważne dla własnego rozwoju materiały. Na korytarzach I i II piętra systematycznie eksponujemy osiagnięcia naszych uczniów na tablicach Nasze sukcesy. Funkcjonuje również szkolna baza danych o zdolnościach  i zainteresowaniach, którą tworzymy na podstawie informacji uzyskanych od dzieci, rodziców i nauczycieli.
Zorganizowaliśmy bogatą ofertę zajęć dodatkowych, którą zamierzamy dostosowywać do wyników prowadzonej diagnozy. Rozpoczęliśmy realizację wielopłaszczyznowego projektu dla uczniów klas V i VI pt: " Z nauką przez świat".
Pragniemy, by wszystkie podjęte działania słuzyły stworzeniu warunków do rozwinięcia mocnych stron naszych wychowanków, by mogli odnieść sukces na swoja własną miarę, adekwatnie do indywidualnych możliwości.
Szczegółowe informacje na temat realizacji szkolnego programu "Dzieci potrzebują sukcesów" znajdują się u wychowawców, a także członków Szkolnego Zespołu Wspierania Uzdolnień i Zainteresowań. Czekamy na informacje o osiagnięciach i sukcesach naszych uczniów, także tych pozaszkolnych.

Certyfikat Wars i Sawa

 

Rok Odkrywania Talentów

 

rok

Uniwersytet Dzieci

ud