Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Szkoła z pomysłem na promowanie czytelnictwa"

 

 

Dnia 21 października 2016 r. nasza szkoła otrzymała Honorowe Wyróżnienie Prezydenta m. st. Warszawy  „Szkoła z pomysłem na promowanie czytelnictwa". To prestiżowe  wyróżnienie jest ukoronowaniem wieloletniej pracy całego zespołu nauczycielskiego  na rzecz promowania czytelnictwa w naszej szkole.

 Uroczystość wręczenia odbyła się w sali audytoryjnej Centrum Nauki Kopernik z rąk zastępcy prezydenta m.st. Warszawy pana Włodzimierza Paszyńskiego i dyrektora Biura Edukacji pani Joanny Gospodarczyk. Uczniów szkoły na uroczystości reprezentował Michał Sromecki, Lena Dębkowska z klasy 3b oraz  Filip Kośka i  Gabrysia Plona z 6b.

 Podczas uroczystości  17 szkół otrzymało Honorowe Wyróżnienie „Szkoła z pomysłem” Prezydenta m.st. Warszawy.

Październikową uroczystość uświetnił pokaz popularno – naukowy przygotowany przez Centrum Nauki Kopernik  pt. „Umysł Przyłapany”, o tym jak iluzjoniści oraz spece od reklamy wykorzystują wiedzę o funkcjonowaniu naszego umysłu, oraz jak różnorodnie postrzegamy otaczający nas świat.

Konferencja naukowa - Wars i Sawa

W dniu 7 kwietnia 2016 r. w siedzibie Akademii Pedagogiki Specjalnej w
Warszawie odbyła się konferencja naukowa Program Wars i Sawa jako
kluczowy element Warszawskiego Systemu Wspierania Uzdolnionych,
organizowana przez Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, APS oraz WCIES.
Celem konferencji było przedstawiwnie wyników badań, przeprowadzonych
przez pracowników APS dotyczących realizacji programu Wars i Sawa.
Zachęcamy do zaponania się z interesującą prezentacją dr hab.,prof. APS
Macieja Karwowskiego pt: " Kształcenie zdolnych a rozwijanie zdolności: o
dwóch stronach tej samej monety", a także opracowaniami wyników badań
naukowych/ nasza szkoła brała w nch udział/ nt. programu Wars i Sawa.


Na konferencji został zaprezentowany Przewodnik po Warszawskim Systemie
Wspierania Uzdolnionych przeznaczony dla dyrektorów, nauczycieli i
rodziców Znajdują się tam m.in. informacje o działaniach naszej szkoły ,
np: Kreatywne Biesiady u Warsa i Sawy , Szkoła z pomysłem , Vademecum
nauczyciela ucznia zdolnego, Wars i Sawa grają w szachy, WPEK.


Maria Lech - szkolny lider wspierania uzdolnień

Szkoła z pomysłem na uczenie

 

Szkoła z pomysłem" to prestiżowe wyróżnienie przyznawane szkołom, które wykazały się kreatywnością i innowacyjnością działań w jednej z pięciu kategorii:
• Szkoła z pomysłem na uczenie,
• Szkoła z pomysłem na kulturę,
• Szkoła z pomysłem na wspieranie uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych,
• Szkoła z pomysłem na aktywność społeczną,
• Szkoła z pomysłem na...

Jest to konkurs organizowany przez prezydenta miasta stołecznego Warszawy.
26 października 2015r nasza szkoła zdobyła nagrodę „Szkoły z pomysłem na uczenie". Liderzy projektu panie Małgorzata Łaska i Dorota Walczuk wraz z uczniami przyczyniły się do tego sukcesu, gdyż to właśnie one zainicjowały pracę z uczniami na zajęciach obowiązkowych i pozalekcyjnych z języka angielskiego według nowatorskiego pomysłu.

 Gratulujemy uczennicom z klasy IIIa, które m.in. pracowały przy projekcie oraz były świadkami tego niezwykłego wydarzenia. Odbierały medal „Szkoły z pomysłem na uczenie" z rąk zastępcy prezydenta m.st. Warszawy pana Włodzimierza Paszyńskiego i dyrektora Biura Edukacji pani Joanny Gospodarczyk. Nagroda jest uhonorowaniem kompleksowej i systemowej pracy z uczniami o różnych potrzebach edukacyjnych ukierunkowanej na każdego ucznia w zakresie nauczania języków obcych. 

Magdalena Raboszuk

 

Prezentacja konkursowa

 

Mistrz Odkrywania Talentów

W dniu 17 XI w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs dla Szkół Odkrywców Talentów na nowatorskie i kompleksowe rozwiązania w kształceniu oraz organizowaniu wsparcia dla dzieci i uczniów zdolnych. Nasza szkoła znalazła się w gronie 50 szkół z całej Polski, które zaprezentowały najciekawsze Szkolne Systemy Wspierania Zdolności, stanowiące interesujące przykłady podejmowania systemowych działań na rzecz dzieci i uczniów zdolnych. Otrzymaliśmy wyróżnienie oraz tytuł „Mistrza Odkrywania Talentów". To już kolejna prestiżowa nagroda dla naszej szkoły w obszarze wspierania uzdolnień. Szkoła posiada również bezterminowy Certyfikat Prezydenta m. st. Warszawy WARS i SAWA. Serdecznie dziękuję całemu środowisku szkolnemu za systemowe i nowatorskie działania w tej dziedzinie.

Maria Lech – lider wspierania uzdolnień w SP 114

Przedłużenie Certyfikatu "Wars i Sawa"

Certyfikat "Wars i Sawa"


28 października 2013 r. w Centrum Nauki Kopernik zostały wręczone przedłużenia Certyfikatu Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA. Nasza szkoła znalazła się wśród 44 szkół z I edycji Programu/ z 2010r./, którym zostały przyznane te zaszczytne wyróżnienia. Wniosek naszej szkoły uzyskał specjalną gwiazdkę, która oznacza bardzo wysoką ocenę przyznaną przez Zespół i Kapitułę. Dziś do warszawskiej sieci szkół wspierających uczniów uzdolnionych należą 154 szkoły. Nauczyciele cyklicznie wymieniają doświadczenia w ramach spotkań „Kreatywne biesiady u WARSA i SAWY, które nasza szkoła także organizowała w listopadzie 2012r.

Od 2010 roku wspieranie uczniów uzdolnionych i posiadających zainteresowania stało się stałym i niezwykle ważnym systemowym działaniem w SP 114. Posiadanie przedłużonego przez Kapitułę Certyfikatu " Wars i Sawa" to wielkie wyróżnienie dla naszej szkoły, ale także zobowiązanie do ciągłej pracy nad efektywnym wspieraniem rozwoju uczniowskich pasji i uzdolnień.

Gratuluję i serdecznie dziękuję całemu środowisku szkolnemu, a przede wszystkim członkom Szkolnego Zespołu Wspierania Uzdolnień: p. Marzenie Borkowskiej,                   p. Małgorzacie Gorzelak, p. Iwonie Gac, p. Beacie Serafin, p. Agnieszce Szewczak oraz p. Magdalenie Lisiak/ psycholog szkolna do IX 2013/.

Zapraszamy do oglądania prezentacji z uroczystości na stronach Biura Edukacji.

Maria Lech - lider wspierania uzdolnień w SP 114

 

 

Szkoła z Pasją 2011/2012


Nasza szkoła liczy sobie 88 lat i jest jedną z najstarszych szkół na warszawskim Targówku! Mamy wiele pasji. Jedną z nich jest kultura ludowa - pasja życia naszego patrona Jędrzeja Cierniaka. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji, która obrazuje szkolne działania w tym obszarze. Prezentację przygotowała p. Dagmara Oleksy.

Rok szkolny 2011/2012 – Rokiem Szkoły z Pasją

Minął rok od czasu przystąpienia naszej szkoły do jednego z najważniejszych przedsięwzięć edukacyjnych Warszawy – Programu „Warszawski system wspierania uzdolnionych”. Nasza szkoła szczyci się posiadaniem Certyfikatu Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA, który jest potwierdzaniem osiągnięcia przez szkołę określonego, pożądanego standardu pracy w obszarze wspierania uczniów uzdolnionych. Realizując Szkolny Program Wspierania Uczniów Uzdolnionych i Posiadających Zainteresowania: "Dzieci potrzebują sukcesów!", dążymy do tego, by SP 114 stała się miejscem indywidualnego podchodzenia do potrzeb uczniów,odkrywania ich uzdolnień i zainteresowań oraz umiejętnego ich rozwijania. Pragniemy, by nauka w naszej szkole „stała się dla uczniów niezwykle pasjonująca”.
W roku szkolnym 2010/2011 przeprowadziliśmy następujące działania przewidziane w Programie:
1.Uczniowie klas I - VI mają założone teczki osiągnięć i sukcesów, w których gromadzą dyplomy, podziękowania i inne ważne dla własnego rozwoju materiały. W bieżącym roku szkolnym założymy takie teczki uczniom klas I.

Czytaj więcej: Rok szkolny 2011/2012 – Rokiem Szkoły z Pasją

Uniwersytet Dzieci w Warszawie

Zapraszamy rodziców do odwiedzenia strony Uniwersytetu Dzieci www.uniwersytetdzieci.pl/. Jest to najstarszy w Polsce dziecięcy uniwersytet, który oferuje dzieciom w wieku 6-14 lat edukację wzorowaną na wykładach i warsztatach akademickich. Obecnie działa w czterech ośrodkach – w Krakowie, Warszawie, Olsztynie i we Wrocławiu.Rekrutacja jest prowadzona raz w roku - w czerwcu (pod koniec poprzedniego roku akademickiego) i trwa do wyczerpania limitu miejsc.
Obecnie trwa rekrutacja międzysemestralna w Warszawie. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Uniwersytetu.

Certyfikat Wars i Sawa

 

Rok Odkrywania Talentów

 

rok

Uniwersytet Dzieci

ud