MLEKO DLA ALEPPO

W dniach 05.04.2017 - 21.04.2017 r. wolontariusze naszej szkoły przeprowadzili  akcję " Mleko dla Aleppo".
Celem akcji było pozyskanie środków dla dzieci dotkniętych wojną w Syrii. Dziękujemy wszystkim, którzy w dobroci swego serca włączyli się w to działanie. To dzięki Wam zebraliśmy kwotę 926,33 zł.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom , także wolontariuszom klasy VI c, którzy przeprowadzili tę akcję.

Dzieci czytają Seniorom

Pod koniec marca w ramach upowszechniania czytelnictwa i rozwijania kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, wolontariusze naszej szkoły odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Świętego Franciszka Salezego na Solcu. Dzieci zabrały ze sobą ulubione książki, żeby czytać je podopiecznym. Podczas tego spotkania dotarliśmy nawet do osób, które z przyczyn zdrowotnych nie opuszczają swojego pokoju. Okazją do  spędzenia czasu w większej grupie było spotkanie na świetlicy, co sprawiło wszystkim wyjątkową przyjemność.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2017

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 25 w mroźną niedzielę 15 stycznia. Pogoda nie była przeszkodą dla uczniów naszej szkoły, którzy w 14 grupach zebrali pokaźną kwotę 23.839,32 zł. Szczególne podziękowania należą się rodzicom dzielnie opiekującym się swoimi dziećmi oraz powierzonymi wolontariuszami. Drodzy Rodzice, to dzięki Wam nasi wolontariusze mogli kwestować dla WOŚP. Dziękujemy, że poświęciliście swój cenny czas i liczymy na dalszą współporacę.

Szczególnie dziękujemy rodzicom, którzy wsparli akcję: Katarzynie Jóśko, Mariuszowi Olobry, Oliwii Laskowskiej, Marcinowi Pepławskiemu, Krzysztofowi Polubiec, Karolinie Osuch, Dianie Wotawie, Annie Durowicz, Marioli Borowskiej, Magdalenie Bartel, Joannie Piaseckiej, Magdalenie Wąsak, Arturowi Maksymiuk, Beacie Snopek.

Spotkanie wolontariuszy z mieszkańcami DPS

W sobotę 04 lutego kilkoro uczniów naszej szkoły wzięło udział w walentynkowo - karnawałowym spotkaniu z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej na Solcu. Będąc pod opieką starszych kolegów z XIII L.O. wolontariusze spędzili czas na wspólnych zabawach z podopiecznymi DPS: rozwiązywaliśmy zagadki słowne, śpiewaliśmy oraz mieliśmy przyjemność odbycia ciekawych i ubogacających rozmów.

Świąteczna Zbiórka Żywności

25.11.2016 r. 21 wolontariuszy naszej szkoły uczestniczyło w Świątecznej Zbiórce Żywności, która corocznie jest organizowana przez Bank Żywności.  Miejscem naszej pracy było CH Atrium na Targówku. Nasi uczniowie dzielnie przez cały dzień zachęcali klientów sklepu do podzielenia się żywnością rozdając ulotki informacyjne. Poza tym w punkcie zbierania darów gromadziliśmy przekazaną żywność. Dużym zainteresowaniem cieszyła się praca na magazynie sklepu, gdzie nasi wolontariusze sortowali, liczyli i pakowali przekazane dary. Akcja była ciekawym doświadczeniem dla naszych uczniów, a wspólna praca dobrym sposobem na integrację.

fotorelacja