Konkurs "8 Wspaniałych"

Tradycyjnie, jak co roku, wolontariusze naszej szkoły uczestniczyli w konkursie.  Do konkursu  zgłosiło się  3 uczniów: Joanna Jóśko kl. VI d, Małgorzata Durowicz kl. VI c oraz Krystian Snopek kl. VI b. Cała trójka bardzo dobrze wypadła na etapie dzielnicowym, co przyczyniło się do awansu. W kolejnym etapie sukces odniosła Małgosia Durowicz, ponieważ została laureatką konkursu w kategorii "Ósemeczki". 25 maja w Teatrze Komedia odbyła się uroczysta gala XXIV Stołecznej Edycji Konkursu "Ośmiu Wspaniałych", podczas której laureaci

otrzymali dyplomy, medale oraz nagrody za swoje zaangażowanie i otwartość na potrzeby drugiego człowieka . Gratulujemy Małgosi sukcesu i życzymy wytrwałości w realizowaniu szczytnych celów,
aby palący się w niej płomień dobra nigdy nie zgasł. Za pozostałych wolontariuszy trzymamy kciuki
i życzymy sukcesów i owocnej pracy, aby i oni mogli w przyszłym roku zostać laureatami
"8 Wspaniałych".

MLEKO DLA ALEPPO

W dniach 05.04.2017 - 21.04.2017 r. wolontariusze naszej szkoły przeprowadzili  akcję " Mleko dla Aleppo".
Celem akcji było pozyskanie środków dla dzieci dotkniętych wojną w Syrii. Dziękujemy wszystkim, którzy w dobroci swego serca włączyli się w to działanie. To dzięki Wam zebraliśmy kwotę 926,33 zł.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom , także wolontariuszom klasy VI c, którzy przeprowadzili tę akcję.

Spotkanie wolontariuszy z mieszkańcami DPS

W sobotę 04 lutego kilkoro uczniów naszej szkoły wzięło udział w walentynkowo - karnawałowym spotkaniu z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej na Solcu. Będąc pod opieką starszych kolegów z XIII L.O. wolontariusze spędzili czas na wspólnych zabawach z podopiecznymi DPS: rozwiązywaliśmy zagadki słowne, śpiewaliśmy oraz mieliśmy przyjemność odbycia ciekawych i ubogacających rozmów.

Dzieci czytają Seniorom

Pod koniec marca w ramach upowszechniania czytelnictwa i rozwijania kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, wolontariusze naszej szkoły odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Świętego Franciszka Salezego na Solcu. Dzieci zabrały ze sobą ulubione książki, żeby czytać je podopiecznym. Podczas tego spotkania dotarliśmy nawet do osób, które z przyczyn zdrowotnych nie opuszczają swojego pokoju. Okazją do  spędzenia czasu w większej grupie było spotkanie na świetlicy, co sprawiło wszystkim wyjątkową przyjemność.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2017

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 25 w mroźną niedzielę 15 stycznia. Pogoda nie była przeszkodą dla uczniów naszej szkoły, którzy w 14 grupach zebrali pokaźną kwotę 23.839,32 zł. Szczególne podziękowania należą się rodzicom dzielnie opiekującym się swoimi dziećmi oraz powierzonymi wolontariuszami. Drodzy Rodzice, to dzięki Wam nasi wolontariusze mogli kwestować dla WOŚP. Dziękujemy, że poświęciliście swój cenny czas i liczymy na dalszą współporacę.

Szczególnie dziękujemy rodzicom, którzy wsparli akcję: Katarzynie Jóśko, Mariuszowi Olobry, Oliwii Laskowskiej, Marcinowi Pepławskiemu, Krzysztofowi Polubiec, Karolinie Osuch, Dianie Wotawie, Annie Durowicz, Marioli Borowskiej, Magdalenie Bartel, Joannie Piaseckiej, Magdalenie Wąsak, Arturowi Maksymiuk, Beacie Snopek.