Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


15 października 2016 roku obchodzić będziemy 130. rocznicę urodzin naszego Patrona. Jednak Jędrzej Cierniak jest nie tylko Patronem Szkoły Podstawowe nr 114 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie, ale także – Publicznego Gimnazjum w Zaborowie.

Z tego powodu obie szkoły postanowiły wziąć udział we wspólnym projekcie zatytułowanym: „Dlaczego Jędrzej Cierniak uczy młode pokolenia patriotyzmu?”
W ramach projektu skatalogowaliśmy materiały związane z sylwetką Jędrzeja Cierniaka (pamiątki i współczesne nawiązania), stworzyliśmy prezentację multimedialną dokumentującą miejsca pamięci o naszym Patronie w środowisku lokalnym, zorganizowaliśmy konkurs na plakat inspirowany jego życiem i twórczością oraz udokumentowaliśmy okolicznościowe gazetki z nim związane. Jednym z elementów projektu jest wymiana opracowanych materiałów między naszą szkołą i gimnazjum w Zaborowie. Mamy nadzieję, że do prezentowanych przez nas opracowań wkrótce będziemy mogli dołączyć też wytwory naszych starszych kolegów...

 

Relacja z wizyty w Zaborowie

 

 

Gazetka "Jedrzejowe Nowiny"

Gazetka Gimnazujm w Zaborowie "To My"

 

 

Katalog materiałów

 

Miejsca pamięci o Jedrzeju Cierniaku

 

Konkurs na plakat  inspirowany życiem Jedrzeja Cierniaka

Kwiaty dla naszego Patrona

 

Scenki z życia Jędrzeja Cierniaka film

 

Spektakl " Z wizytą w zaborowie" film 

 

 

 

;